Jaką rakietę do tenisa wybrać?

Decydując się na grę w tenisa, pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić, to dokonać wyboru rakiety tenisowej. W czasach dzisiejszego kryzysu ekonomicznego ludzie często szukają okazji, wybierają także używane rakiety tenisowe, które na aukcjach internetowych wyglądają prawie jak nowe. W tym artykule dowiecie się jak dokonać rozsądnego zakupu rakiety tenisowej.

Reklama

rakiety tenisoweRakieta tenisowa jest dla tenisisty przedłużeniem jego prawej ręki, jest to jedyna rzecz, którą może odbić piłkę, dlatego jest ona tak ważna. Cena jaką musimy zapłacić za rakietę zależy przede wszystkim od naszych umiejętności, im częściej będziemy grać tym lepszego sprzętu potrzebujemy. Cena zależy także od marki jaką wybieramy, np. moim zdaniem rakieta tenisowa Wilsona jest nieopłacalna, ponieważ większość jej ceny to koszt nalepki, a jej jakość nie jest za dobra, ponieważ Wilson ostatnimi czasy wszedł w skrajną komercję.

Firma jaką ja uważam za rozsądna to Prince, jest ona mało znana ale tworzy rakiety bardzo zaawansowane technologicznie. Jeżeli chcemy grać kilka razy w miesiącu, poleciłbym rakietę aluminiową, której koszt zakupu wynosi ok. 200zł. Nigdy nie powinniśmy kupować rakiety metalowej, ponieważ przenosi ona bardzo szkodliwe drgania dla stawów oraz jest za ciężka dla początkujących. Jeżeli decydujemy się na grę raz lub dwa razy w tygodniu, polecałbym rakietę tenisową z włókien węglowych, dla graczy średniozaawansowanych, koszt takiego sprzętu waha się od 300 do 450zł. Gdy chcemy grać kilka razy w tygodniu potrzebujemy rakiety z najwyższej półki i nie polecałbym oszczędzać. Warto jest kupić raz a porządnie, niż co chwile zmieniać nasz sprzęt, koszt takiej przyjemności waha się od 500 do 1000zł, ale jest warto zainwestować w siebie. Pod żadnym względem nie decydowałbym się na zakup rakiety używanej, wbrew pozorom, podczas gry włókna rakiety tenisowej pracują i zużywają się. Zawodowi gracze wymieniają swoje rakiety na dokładnie te same, tylko że nowe minimum raz na dwa miesiące.

Wybierając rakietę tenisową musimy brać pod uwagę swoje umiejętności oraz częstotliwość gry, nie możemy patrzeć jedynie na cenę oraz szatę graficzną naszego sprzętu, wręcz powinniśmy to zignorować. Rakieta tenisowa ma bardzo duże znaczenie dla naszej gry, wystrzegajmy się więc kupowania używanego sprzętu, ponieważ nigdy nie mamy pewności w jakich warunkach był on przechowywany i użytkowany.

Stopka autorska: rakieta tenisowa – http://skitenis.pl/3-tenis

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.0/10 (liczba ocen: 9)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz