Jaką treść umieścić na stronie internetowej firmy?

Jaką treść umieścić na stronie internetowej firmy? Większość właścicieli firm (zwłaszcza świeżo upieczonych) zadaje sobie to pytanie: co umieścić na stronie internetowej mojej małej firmy? Jest to zwykle drugie zagadnienie, o którym się myśli (pierwszym jest: jak stworzyć stronę www dla mojej firmy?) – widać więc, że temat jest ważny. Poświęćmy mu zatem kilka chwil (akurat na przeczytanie tego artykułu).

Reklama

Praktyczna rada

Każdy może dziś stworzyć swoją stronę wwwUważam, że pytanie co umieścić na stronie powinno być poprzedzone innym, znacznie ważniejszym: do kogo kieruję moją stronę www? Odpowiedz sobie na nie jeszcze zanim zaczniesz się zastanawiać jak stworzyć stronę i jak ją reklamować.

Musisz najpierw wiedzieć, kim są osoby z Twojej grupy docelowej z prostej przyczyny: odpowiedź na to pytanie znacznie ułatwi Ci projektowanie strony www i przygotowywanie treści .

Wiedząc, do kogo adresujesz swój przekaz, możesz zastanowić się: czym te osoby będą zainteresowane? Czy naprawdę zainteresują się informacjami o Twojej firmie (podpowiedź: a czy Ciebie interesują inne firmy gdy serfujesz po internecie?)? Czy warto umieszczać wiele informacji na stronie, czy tylko skrótowe (podpowiedź: czy strona internetowa jest jak ulotka, która ma mało miejsca na treść albo jak reklama telewizyjna, w której musisz liczyć się z uciekającym czasem?)? Gdy określisz do kogo adresujesz przekaz reklamowy, łatwo zdecydujesz, co powinieneś umieścić na stronie.

Podsumowując, stworzenie strony powinno następować według poniższego schematu:

  1. Najpierw określasz do kogo adresujesz swoją stronę www
  2. Ustalasz jak stworzyć stronę www – samodzielnie czy zlecisz?
  3. Przygotowujesz treść zgodnie z odpowiedziami na punkt pierwszy

Takie podejście da Ci świetne efekty w postaci profesjonalnej, sprawnie stworzonej strony www, która będzie skutecznie reklamowała Twoją firmę w Sieci.

Jak stworzyć stronę internetową?

W niniejszym artykule pokażę Ci jak stworzyć stronę internetową z gotowych elementów. Dzięki temu nie będziesz musiał projektować jej od nowa i stworzysz ją (względnie) szybko, bez pomocy specjalisty.

Jak zrobić stronę – od strony technicznej?

Sposób, który chcę Ci zaproponować opiera się na założeniu, że wiele elementów Twojej przyszłej strony możesz znaleźć w Internecie i pobrać nawet za darmo, a potem użyć w swoim projekcie. Gdy mówi się o gotowcach, zwykle mamy na myśli grafikę strony – tak zwany szablon lub temat (ang. template lub theme). Jeśli możemy z nich skorzystać za darmo – czemu mielibyśmy nie skorzystać?

Gotowy szablon? Ale ja chcę unikalną stronę!

Spokojnie, przewidziano i to. Musisz wiedzieć, że:

  1. Jeśli chcesz stworzyć stronę internetową z szablonu, nie oznacza to wcale, że będzie ona taka sama jak wiele innych. Szablonów jest wiele i co prawda każdy z nich jest używany pewnie kilka tysięcy razy (w skali świata), ale strony stworzone na danym szablonie są tak rozproszone, że jest nikłe prawdopodobieństwo, że Ty lub ktokolwiek z Twoich klientów znajdzie dwie podobne do siebie strony www
  2. Szablon można dość łatwo przerobić na nieco inny – wystarczy zmienić jego kolorystykę, co jest proste dla każdego, kto ma choć podstawowe pojęcie o grafice komputerowej (czytaj: umie używać podstawowych funkcji Photoshopa lub Gimpa). Jeśli nie należysz do takich osób, zleć to komu innemu – nie będzie to drogie
  3. Jeśli użyjesz szablonów w kreatorze stron www (taka aplikacja do tworzenia stron internetowych), to możesz tez liczyć na opcje dostosowania szablonu do swoich potrzeb
  4. I wreszcie – pusty szablon wygląda zwykle nieco inaczej niż strona zrobiona na tym szablonie – wystarczy więc wypełnić ją unikalna treścią, a będzie już się odróżniała od innych

Jak więc widzisz, szablony nie są złym rozwiązaniem i jeśli nie wiesz jak stworzyć stronę internetową od podstaw i nie chcesz tego zlecać – z pewnością będą świetnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Stopka autorska: projektowanie strony www – http://jak-stworzyc-strone.manifo.com/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz