Jaki hosting wybrać do prywatnego bloga na WordPress-ie?

Stajesz przed chęcią założenia własnego, niezależnego od nikogo bloga w WordPress i pod własną domeną. Aby to zrobić potrzebny jest Ci, między innymi, dobry hosting. O ile rejestracja domen jest w miarę banalna, o tyle z hostingiem mogą być kłopoty – co wybrać – przecież ofert jest całe mnóstwo!? Rejestracja domen to zaledwie kilka kliknięć, zakup hostingu to nawet parę godzin spędzonych na analizie ofert. Czytaj dalej, za chwilę poznasz kilka ważnych elementów, które trzeba brać pod uwagę szukając hostingu dla WordPress.

Reklama

blogPo pierwsze pomyśl, co będzie na tym blogu? Od tego zależy, jakie parametry techniczne będzie musiał spełniać hosting. Czy będą tam tylko treści pisane, czy dużo grafiki, filmów, jaki przewidujesz ruch czytelników, czy będzie coś do ściągania, czy będziesz potrzebować pocztę elektroniczną itp.? Oszacuj te wszystkie rzeczy i najlepiej gdzieś sobie zapisz. Przydadzą się, gdy będziesz szukać ofert.

Kolejna rzecz, na którą musisz zwrócić uwagę to wymagania samego WordPressa.  To, co jest obowiązkowe to obsługa przez serwer php 5 i dostęp do co najmniej jednej bazy danych MySQL. Są to podstawowe wymagania, bez których system nawet nie będzie mógł być zainstalowany. Weź tez pod uwagę funkcjonalności bloga – jeśli coś będzie wymagało zainstalowania wtyczki, to sprawdź, czego ona wymagać do poprawnego działania. Podobnie jeśli mowa o szablonach graficznych – niektóre korzystają z technologii, których nie koniecznie serwer będzie mógł obsłużyć.

Następnie zrób rozeznanie wśród ofert hostingowych. Bierz pod uwagę posiadany budżet. Nie przepłacaj, ale też nie kupuj czegoś co w minimalnym stopniu spełnia potrzeby – blog się będzie rozwijał i to, co kupisz  dzisiaj za pół roku może być za mało. Myśl w skali rocznej. Warto też zapytać usługodawcę, czy WordPress na jego serwera będzie działał poprawnie. Jeśli jest możliwość to korzystaj z ofert z okresem testowym co najmniej 14 dni – zdążyć zainstalować system i wstępnie sprawdzić najważniejsze rzeczy.

Zawsze pamiętaj o powyższych wskazówkach wybierając hosting, pozwolą Ci uniknąć zbędnych wydatków i wyrzucania pieniędzy w błoto. Zwiększą szanse, że kupisz to, czego naprawdę potrzebujesz.

Stopka autorska: Rejestracja domen – https://www.chmurka.pl/domeny

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz