Jaki kierunek studiów wybrać?

Pytanie z tym związanie zadajemy sobie kiedy jesteśmy coraz bliżej wyboru uczelni. Wybór jest tak ogromny, że paradoksalnie trudniej jest podjąć decyzję. Czy wybrać publiczną czy prywatną, o jakiej specjalizacji i w którym mieście.

Reklama

nieruchomościPrzede wszystkim nie powinniśmy kierować się trendami ani wpływem rodziny czy znajomych, tylko tym co nas interesuje, by studiowanie było dla nas przyjemnością. Zastanów się czym lubisz się zajmować, jakie masz hobby i nauka jakich przedmiotów przychodziła ci najłatwiej a co najwolniej. Czy jesteś bardziej humanistą czy może masz jednak wolisz wyliczenia. Znając odpowiedzi na te pytania, prościej będzie ci ocenić twoje preferencje i dobrać je do odpowiedniego kierunku. Jeśli bierzesz pod uwagę geodezję, zarządzanie rynkiem nieruchomości czy filozofię najpierw sprawdź co kryje się pod takimi terminami i czy zawód z tym związany będzie ci pasował. Sugeruję wejść na portale, które wystawiają ogłoszenia pracy i sprawdzić czy te zawody są poszukiwane, ponieważ zakończyć studia nie jest tak ciężko, ale znaleźć pracę w zawodzie już tak. Poszukuj w internecie opinie o wybranych przez ciebie wyższych szkołach, sprawdzaj w informatorach informacje na temat studiów, pójdź na dni otwarte uczelni, to bardzo cenne źródła informacji, które mogą ci ułatwić podjęcie decyzji. Warto jest popytać absolwentów szkoły lub aktualnych studentów co myślą o szkole, w której się uczą i czy polecają ją. Czasem przyszły student sugeruje się tym czy w danej szkole bez problemu zdaje się egzaminy, jednak to nie jest poprawny tok myślenia, ponieważ takie informacje dochodzą również do pracodawców, którzy tworzą swoją czarną listę szkół,z których niechętnie przyjmują studentów. Wiele uczelni oferuje również studiowanie drugiej specjalizacji po rabatowych cenach, więc jeśli masz wątpliwości, który kierunek wybrać, warto może zdecydować się po prostu na dwa. Im więcej wiedzy w głowie tym większe szanse na zdobycie dobrej pracy.

Decyzja odnośnie wyboru uczelninie jest łatwa, jednak jeśli zostanie przez ciebie dobrze przemyślana sprawi,że lata studiowania będą dla ciebie przyjemnym wspomnieniem i przepustką do dalszych sukcesów w życiu zawodowym. Poznasz nowych ludzi, zdobędziesz cenne doświadczenia oraz wiedzę, którą wykorzystasz w swojej przyszłej pracy. Temat ten jest teraz bardzo aktualny, zbliża się wrzesień, a zatem ostatni dzwonek na wybór odpowiedniego kierunku. Pamiętaj, że to wybór którzy zaważyć może na Twojej przyszłości. Czasami tego rodzaju wybory stają się prawdziwą przepustką do lepszego życia.

Stopka autorska: nieruchomości – http://www.eurohaus.nieruchomosci.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    nie ważne jaki kierunek wybierzesz i tak w tym kraju pracy nie będziesz miał 😀

    proponuję bez względu na kierunek studiów uczysz się angielskiego w dowolny byle skuteczny sposób i uciekać

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz