Jaki materac wybrać do sypialni?

materacSen zajmuje niemal jedną trzecią naszego życia. To on zapewnia nam relaks, w pełni zasłużony wypoczynek, oddech po wyczerpującym dniu. Wpływa także na nasze samopoczucie. Abyśmy zatem mogli budzić się każdego ranka z uśmiechem na ustach, powinniśmy zadbać o odpowiedni dla nas materac do sypialni.

Dobrze dobrany materac przystosowuje się do krzywizn naszego ciała. Już w sklepie warto wypróbować dany model, po prostu kładąc się na nim. Wtedy to należy zwrócić uwagę na położenie kręgosłupa, czy materac nie jest dla nas zbyt miękki. Osoby o większej wadze powinny wybierać materace grubsze, o twardszym wypełnieniu.

Reklama

Istotny jest również sam ich rozmiar. Materac powinien być mianowicie około 20 centymetrów dłuższy od wzrostu samego jego użytkownika. Natomiast szerokość można już dobrać według własnych upodobań, lecz nie może być on zbyt wąski, tak aby nie utrudniał zmiany pozycji. Nad wyborem materaca powinny zastanowić się dłużej przede wszystkim osoby ze schorzeniami kręgosłupa. Najodpowiedniejsze dla nich będą materace cechujące się elastycznością, np. lateksowe, czy termoelastyczne. Najlepiej jednak, by tacy klienci skorzystali z fachowej porady lekarza. Jeśli odpowiedniego materaca szuka alergik to powinien on zwrócić uwagę na materiał, z którego jest zrobiony dany model. Producenci oferują specjalistyczne materace antyalergiczne, które pochłaniają wilgoć, przepuszczają powietrze i uniemożliwiają rozwój roztoczy. Istotne jest także to czy pokrowce można łatwo zdjąć. W przypadku zabrudzenia zawsze można je wyprać. Niezbędnym dodatkiem do materaca jest stelaż, zapewniający odpowiednią wentylację.

Przed zakupem materaca do sypialniwarto poprosić o poradę sprzedawcę. Najważniejsze w dokonywaniu wyboru są jednak indywidualne preferencje każdego klienta.

Stopka autorska: materace – http://www.klinikasnu.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.7/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz