Jaki powinien być inspirujący blog modowy?

Blog modowy dla wielu dziewczyn stał się sposobem wyrażania własnej osoby za pomocą stylizacji, dla niektórych źródłem inspiracji i poszukiwania  wspólnie z blogerką własnego stylu. Co tak pociąga wszystkie kobiety w blogosferze?

Reklama

ubrania damskieDla osób, które pierwszy raz spotykają się z pojęciem blog modowy, jestem winna wyjaśnienie czym tam tak naprawdę jest to zjawisko. Pierwsze blogi były pamiętnikami ich autorów i opisywały często bardzo błahe sprawy, przez co ich charakter był bardzo osobisty. Rozwój blogosfery sprawił, że blog ze zwykłego pamiętnika przeciętnego człowieka stał się miejscem, gdzie w sposób logiczny i bardzo merytoryczny wypowiadają się eksperci na temat własnej pracy. W ten sposób zwykły pamiętnik ewoluował i był początkiem rozwoju dziennikarstwa w internecie.  Za sprawą Cory Kennedy dziennikarstwo na blogach ponownie zmieniło swoją postać, ponieważ stworzyła pierwszego na świecie bloga, a właściwie fotobloga na którym dzieliła się z czytelnikami zdjęciami na których przedstawiała to w co jest aktualnie ubrana. Oprócz codziennych zdjęć ze swoim ubiorem pokazywała zakupione ubrania i kosmetyki, a pomiędzy to wszystko wplatała historie z własnego życia. Wokół jej pomysłu powstała olbrzymia społeczność, która zaczęła skupiać kobiety pokazujące na blogu swój styl ubierania –została stworzona od słowa szafa i kobietę skupioną w tej społeczności zaczęto nazywać szafiarką. Cory stała pierwowzorem dzisiejszej szafiarki i w pewien sposób zapoczątkowała przełomowe zjawisko wokół, którego skupia się coraz więcej kobiet.

Czym dziś jest blog modowy?

Blog o modzie charakteryzuje się dziś obecnie bardzo rozwinięta formą tego co zapoczątkowały pierwsze szafiarki. Oprócz prezentowania zdjęć ubioru i zakupów stał się pierwszym źródłem informacji z pokazów mody o nowych kolekcjach projektantów, blogerki bardzo często są gośćmi imprez, które wywierają realny wpływ na mode, a także same stały się środowiskiem opiniotwórczym i wielu ludzi ze świata mody zaczyna poważnie traktować ich pomysły.

Jakie elementy świadczą o jakości takiego bloga?

Pierwszym i jednym z najbardziej istotnych elementów jest oczywiście uroda autorki bloga, ale niezaprzeczalną i pierwszoplanową rolę odgrywają tutaj zdjęcia, a właściwie fotografie, ponieważ nie są to już dziś zwykłe zdjęcia przed lustrem, a bardzo często zdarza się, że tworzy się specjalne sesje zdjęciowe. Wiele znanych blogerek bierze udział w sesjach zdjęciowych ,które mają w sobie elementy sztuki – co staje się bardzo ważnym czynnikiem i sprawia, że tak wiele kobiet chce podziwiać nowe stylizacje zawierające modne ubrania.

Co jest ważniejsze? Modne ubrania czy zdjęcia?

Dobry blog o modzie łączy w sobie te dwa elementy. Bardzo często zdarza się, że blogerki współpracują z dużymi sklepami internetowymi i projektantami mody, którzy chętnie oddają im piękne ubrania w zamian za stworzenie niepowtarzalnych zdjęć i przedstawienie ich swoim czytelnikom. Najlepsi blogerzy i blogerki współpracują z wielkimi domami mody i na pokazach mody zajmują zaszczytne miejsce obok projektanta. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na postawione pytanie, ponieważ udana stylizacja uratuje nawet najsłabsze zdjęcia, a najlepsze zdjęcia pomogą nawet najsłabszej stylizacji. Te dwa elementy są nieodłącznym elementem modowego pamiętnika.

Blog modowy to dziennikarstwo czy fotoblog?

Bardzo liczną grupę stron o modzie bez wątpienia stanowią blogi, które prezentują zdjęcia autorskich stylizacji, natomiast uzupełnieniem takich blogów są strony, które zajmują się relacjonowaniem i komentowaniem kolekcji projektantów mody. Są to bardzo często dziennikarze prasy kobiecej. Niewielka liczba blogerek łączy na swojej stronie te dwa elementy. Dziennikarstwo i stylizacja stanowią jedność, jednak obecność na pokazach i przygotowywanie stylizacji to ogromne wyzwanie.

Dlaczego tak wiele kobiet ogląda blogi?

Blogi modowe to przede wszystkim różnorodność stylu i każda kobieta może tu odnaleźć własny. Można by powiedzieć: ile blogerek tyle stylów, jednak istnieje naprawdę ścisła grupa blogerek, których styl jest bardzo charakterystyczny i nie można go pomylić z żadnym innym i to sprawia, że ich popularność jest bardzo duża. W tym świecie liczy się indywidualność i konsekwencja. Jak mawiała Coco Chanel – „Moda przemija, styl pozostaje.”

Inspirujący blog modowy powinien łączyć w sobie wspomniane cechy. Przede wszystkim musi być obiektywnym jeśli chodzi o świat mody i projektantów, a także subiektywny by czerpać z tego co najlepsze i tworzyć swój niepowtarzalny styl.

Stopka autorska: Blog o modzie – http://famoody.com

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 4)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz