Jaki prezent na komunię 2012?

Narzekanie na „modę komunijną” to już od kilku lat majowy standard. Robimy się w tym czasie sentymentalni i z rozrzewnieniem wspominamy pierwsze zegarki. Co można dzisiaj dostać na komunię?

Reklama

Moja pierwsza komunia czy moje pierwsze wesele? Czasami trudno na pierwszy rzut oka ocenić, do którego święta rodzinnego pasuje lista prezentów. Nowoczesna komunijna odzież to już odrębny temat, chociaż równie zabawny.

Sztabki inwestycyjne

W latach 90-tych  idealnym prestiżowym prezentem była kupka dolarów. Teraz złoto inwestycyjne zastąpiło walutę. Złote sztabki to coraz częściej wybierany „dar” dla świeżo upieczonych „komunistów”.

Quad

Sztabką złota nie da się jednak pojeździć. Stąd też przyjemną zabawka ostatnimi czasy jest quad. Rower przecież ma już każdy, więc nowiuśki „góral” nie podkreśli ekskluzywnego charakteru imprezy ośmiolatka.

Jeż pigmejski

Nie kot, nie pies – jeż jest ostatnio potrzebą znudzonych dzieciaczków. Ciekawe, kiedy nastanie moda na sarenkę miniaturkę lub dziczka prosto z lasu? Z całą pewnością śliczny jeżyk po spotkaniu z quadem może stracić nieco swojej urody.

jeż pigmejski

Nadgryzione jabłko

Nie chodzi oczywiście o ogryzek (chociaż pewnie jeż by się ucieszył), ale o produkty z literką „i” na początku. iPod, iPad i inne sympatyczne produkty to klasyka komunijnego gatunku. Dzisiaj ofiarowanie odtwarzacza MP3 dziewczynce w bieli to już zapewne faux pas. W tym względzie punktowane jest pójście z duchem czasu i zafundowanie drogiego gadżetu.

Konsola do gier

To wbrew pozorom nie tak snobistyczny prezent. Kiedyś udanym prezentem był Pegasus, a pewnie był rozumiany jako podobny luksus. Mało wymyślna konsola to pewnie koszt zbliżony do jeża pigmejskiego, więc przeciętnych chrzestnych oszczędzających na tę katolicką okazję 8 lat nie powinno to zniszczyć tak jak laptop.

Laptop

Właśnie – komputer to też stały element listy prezentów. Tutaj też rodzina sprzętu jabłkowego spisuje się najlepiej. Jak wiadomo przeciętny uczeń drugiej klasy podstawówki potrzebuję przenośnego narzędzia pracy z oprogramowaniem najwyższych standardów. W końcu to forma inwestycji na przyszłość.

Możliwe, że w niektórych rodzinach pierwsza komunia pokrywa się z powrotem ze szpitala cioci z jedną nerką. Trudno powiedzieć, ale system szybkich kredytów gotówkowych działa coraz sprawniej, wiec można zaryzykować i przy zachowaniu wszystkich organów godnie świętować wesele… to znaczy komunię świętą dzieci i chrześniaków.

Stopka autorska: Sztabki inwestycyjne

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz