Jaki wybrać kredyt na budowę domu?

Decyzję o budowie domu już podjęliśmy, wolimy zamieszkać we własnym niedużym domku niż na osiedlu mieszkaniowym. Tylko co dalej? Funduszy na budowę brakuje, na pewno będzie potrzebny dobry kredyt, tylko jak go znaleźć w gąszczu ofert bankowych?

Reklama

budowa domuKażdy bank uniwersalny ma ofertę kredytowania skierowaną do klientów indywidualnych, wśród kredytów hipotecznych są te na zakup mieszkania lub domu i tak zwane budowlano- hipoteczne, przeznaczone dla osób zdecydowanych na wybudowanie swojej nieruchomości. Po czym rozpoznamy dobry kredyt na budowę domu?

Poza podstawowymi czynnikami wpływającymi na atrakcyjność oferty kredytowania, czyli oprocentowaniem kredytu, marżą bazową banku, dodatkowymi kosztami podnoszącymi oprocentowanie rzeczywiste ważne jest jeszcze, w jaki sposób kolejne transze kredytu budowlanego będą przelewane na konto kredytobiorcy. Dobra oferta w tym przypadku to taka, w której bank podchodzi elastycznie do potrzeb klienta, co jest istotne ze względu na możliwe opóźnienia w budowie, dostarczaniu materiałów materialnych budowlanych czy pracach przy budowie.

Elastyczne podejście przy ustalaniu harmonogramu przelewów kolejnych transz kredytu to istotna zatem cecha dobrego kredytu budowlanego, podobnie, jak brak wymogu przedstawiania faktur na materiały i tak zwaną robociznę. Nie każdy bank tego wymaga, a jest to na pewno znaczne ułatwienie przy budowaniu. Bardzo przydatna może się także okazać możliwość podwyższenia kwoty kredytu, gdy okaże się, że szacowana kwota była zbyt niska w stosunku do rzeczywistych potrzeb, choćby ze wzgląd na wzrost cen materiałów budowlanych, których nie można przewidzieć.

Stopka autorska: kredyt na budowę domu – http://www.kredytnabudowedomu.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.8/10 (liczba ocen: 4)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz