Jakich akcesoriów do tabletu szukają użytkownicy?

Boom na tablety rozpoczął się jakieś dwa lata temu, czyli w 2011 roku. Ludzie wręcz oszaleli na punkcie tych mobilnych urządzeń dotykowych. Sprawdziły się słowa legendarnego, nieżyjącego lidera Apple Steve’a Jobbsa, który przepowiadał urządzeniom dotykowym świetlaną przyszłość.

Reklama

Nie tylko “nadgryzione jabłuszko”

Dzisiaj to już nie tylko Apple ze swoim ipadem, ale dziesiątki firm z całego świata produkuje tablety. Żeby wymienić tylko największe marki, takie jak : Samsung, Asus, Nexus Google, czy Acer. Niejako samoczynnie zrobił się podział na tzw. półkę A, oraz półkę B, czyli tablety budżetowe. Do pierwszej zaliczamy między innymi wyżej wymienione firmy, natomiast przykładem tabletu budżetowego może być marka Kiano, GoClever, Modecom, czy też Archos.

Siła ekranu dotykowego

Modecom Free Tab 8014 IPS X4Tablety zawładnęły światem komputerów głównie dzięki dotykowym wyświetlaczom. Użytkownicy uznali za niebywałą wygodę fakt, że mogą obsługiwać swoje urządzenie nie tylko za pomocą klawiatury, ale po prostu klikając bezpośrednio w ekran. Oczywiście podpięcie klawiatury cały czas też jest możliwe, ale już nie konieczne.
Ekran dotykowy w połączeniu z niewielkimi mobilnymi rozmiarami urządzenia, jakim jest tablet spowodowały takie powodzenie tego typu komputerów.

Potrzebne akcesoria

Niemal równocześnie z rozwojem rynku tabletów zaczęły pojawiać się akcesoria do tabletów. To zupełnie naturalny “odruch rynku”, że wraz z pojawieniem się jakiegoś urządzenia, producenci rozpoczynają również tworzyć do niego całe “oprzyrządowanie.”
W chwili obecnej – jak podają statystyki – co drugi użytkownik tabletu szuka przynajmniej jednego akcesorium do swojego urządzenia mobilnego.

Różne typy akcesoriów

Na chwilę obecną, czyli początek roku 2013 mamy do dyspozycji całą gamę gadżetów do tabletu. Są jakby dwie grupy. Pierwsza z nich to akcesoria dedykowane , zaś druga to nazwijmy to “ akcesoria ogólne”. Akcesoria dedykowane, to oczywiście takie, które są dopasowane tylko do jednego, konkretnego typu tabletu. Natomiast te “ogólne”, to takie, które pasują do wielu różnych urządzeń.

Etui, folia poliwęglanowa i inne

Na rynku mamy do dyspozycji całe mnóstwo akcesoriów. Nie sposób wymienić wszystkich. Najważniejsze z nich, to: pokrowiec do tabletu, ładowarka sieciowa i samochodowa, folia na wyświetlacz, czy też różnego rodzaju kable, przejściówki, adaptery. Użytkownicy szukają najróżniejszych akcesoriów, nawet tych …których nie ma . To trochę śmieszne, ale rynek do do końca nadąża za rozwiązaniami w tabletach. Niejednokrotnie trzeba przekopać cały Internet, aby znaleźć jakiś nietypowy kabelek, czy ładowarkę do tabletu o niespotykanym gdzie indziej napięciu, czy mocy.

Sprzedaż akcesoriów

Ten segment rynku rozwija się coraz prężniej. Chociaż cały czas jest wrażenie, że jeszcze nie tak, jak powinien. Dziwne jest to, że nie zawsze, a nawet stosunkowo rzadko akcesoria do swoich urządzeń mają w ofercie producenci. No bo skoro wypuszczam na rynek tablet, to czemu nie idzie za tym przynajmniej kilka, a najlepiej kilkanaście akcesoriów dedykowanych? To by znacznie ułatwiło zakup użytkownikom, nie mówiąc już o sporym zwiększeniu zysków samych producentów.

Stopka autorska: akcesoria do tabletów – http://tabletoid.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz