Jakie biuro rachunkowe wybrać?

Każdy przedsiębiorca w pewnym momencie staje przed ważnym problemem – wyborem najlepszego dla siebie biura rachunkowego. W praktycznie wszystkich ośrodkach miejskich, aglomeracjach takich jak Kraków czy Wrocław, albo mniejszych miastach pokroju Krosna lub Wieliczki, znajduje się minimum kilka biur księgowych. Jednak nie każde sprawdzi się w obsłudze różnych typów działalności. Jak więc wybrać dobrze?

Reklama

Cena w parze z jakością

Biuro rachunkoweKsięgowość jest bardzo trudnym i skomplikowanym procesem. Nasz kraj bogaty jest w zawiłe, skomplikowane i pełne kruczków prawnych przepisy podatkowe, w których zgubi się na pewno zwykły przedsiębiorca – często gubią się w nich nawet sami księgowi! W tej abstrakcyjnej sytuacji warto znaleźć wspólny mianownik pomiędzy ceną obsługi księgowej a jej jakością. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być wybór kompletu, czyli księgowość oraz doradztwo podatkowe w jednym pakiecie. Na czym to polega? W takim wypadku biuro księgowe oprócz prowadzenia samych rozliczeń oraz tworzeniem zestawień podatków należnych różnym instytucjom państwowym świadczą przedsiębiorcy pełną pomoc w postaci doradztwa – zazwyczaj umożliwiają 2 lub 3 formy kontaktu z księgowym w celu uzyskania porady. Dobre biuro rachunkowe z pewnością zatrudnia licencjonowanego doradcę podatkowego, który dla klientów będzie dostępny w godzinach pracy biura.

Takie łączone pakiety zazwyczaj można jeszcze rozdzielić cenowo względem miesięcznej ilości dokumentów dostarczanych księgowym do ‚przemielenia’ – zazwyczaj biura księgowe stosują metodę progów ilościowych od których uzależnia się miesięczną opłatę. To najbardziej korzystne rozwiązanie, dlatego warto sprawdzić czy biuro, którym się zainteresowaliśmy ma takie opcje w ofercie.

Co z bezpieczeństwem?

Na szczęście oprócz tworzenia zawiłości nasze prawo dosyć jasno reguluje przepisami kwestię odpowiedzialności biur rachunkowych wobec swoich błędów. Wymagane jest ubezpieczenie zdolne pokryć nawet wysokie straty klienta w wyniku pomyłki pracowników biura. Taką informację zazwyczaj można znaleźć na stronie internetowej każdej księgowości, warto również zwrócić uwagę czy taki zapis znajduje się w umowie bądź regulaminie usług dołączonym do umowy.

Dzięki temu przedsiębiorcy nie muszą się bać, że błąd księgowego pociągnie ich do dużych strat finansowych.

Stopka autorska: doradztwo podatkowe – http://biuk.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz