Jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

Budując lub wyposażając dom, koniecznie musimy zadbać o to jakie drzwi wewnętrzne będą najbardziej odpowiednie do naszego wnętrza. Przy wyborze należy pamiętać, że drzwi nie spełniają tylko funkcji oddzielającej konkretne pomieszczenia w naszym domu, ale odpowiednio dobrane, stanowią idealny element dekoracyjny.

Reklama

drzwi wewnętrzneW zależności od tego jaką kwotą dysponujemy, możemy zamontować w naszym domu różne skrzydła drzwiowe. Osoby z bogatym portfelem, mogą pozwolić sobie na drzwi z litego drewna, które są o wiele bardziej trwałe niż inne. Takie skrzydła, nadają unikalny charakter każdemu wnętrzu, a każdy kto je widzi, na pewno na długo je zapamięta. Alternatywą dla drogich drzwi z litego drewna są drzwi z drewna klejonego lub płyt HDF (materiał drewnopochodny). Obecnie projektanci drzwi z „niższej półki” prześcigają sie w wymyślaniu takich modeli, żeby przyciągnąć jak największe rzesze klientów. I prawdę mówiąc przeglądając strony producentów drzwi wewnętrznych można na prawdę wybrać bardzo atrakcyjne modele pasujące do wystroju swojego domu.

Do naszych wnętrz możemy wybierać drzwi jedno i dwuskrzydłowe, mogące otwierać się zarówno w jedną stronę jak i wahadłowo. Wszytko zależy od efektu jaki chcemy uzyskać. Popularne również są drzwi przesuwne przemieszczające się w płaszczyźnie równoległej. Najczęściej używane są w garderobach i szafach wnękowych. Używane są również do rozdzielania dużych pomieszczeń (np. salon i aneks kuchenny tworząc autonomiczną kuchnię). Drzwi łamane, są coraz mniej popularne, jednak ciągle mają swoje zastosowanie – najczęściej czysto dekoracyjne.

Kupując drzwi wyprodukowane z drewna litego lub klejonego, musimy pamiętać o tym, że mogą one się wypaczać oraz skrzypieć. Jest to naturalne zachowanie drewna. Tych wad pozbawione są (najpopularniejsze) drzwi laminowane z płyt HDF. Drzwi takie charakteryzują się dużą trwałością i odpornością na wilgoć.

W sklepie możemy kupić gotowe komplety – skrzydło drzwiowe z ościeżnicą, listwy maskujące, jak i same skrzydła. Idąc do sklepu należy wiedzieć dokładnie jaki wymiar drzwi jesy nam potrzebny, żeby w domu nie czekała nas niemiła niespodzianka.

Wybierając drzwi, należy kierować się przede wszystkim praktycznością. Od tego zależy, z jakich materiałów mają być wyprodukowane drzwi do naszego domu. Przeszklone drzwi mogą nadać zupełnie inny styl danym pomieszczeniom oraz są w stanie je rozjaśnić. Do łazienki najlepiej wybrać szkło mleczne, aby zapewnić odpowiednią intymność.

Jeśli drzwi wewnętrzne w naszym domu czy lokalu są eksponowane, należy zadbać o to, aby swoim wyglądem nawiązywały do ogólnego wystroju całego domu.

Stopka autorska: drzwi – http://www.door-pol.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz