Jakie konto internetowe wybrać?

konto bankoweKonto w banku, wciąż mało Polaków przekonało się o jego zaletach, bowiem jesteśmy na szarym końcu krajów Europejskich pod względem zakładalności rachunków. Wciąż wolimy pieniądze trzymać w skarpetce. Tymczasem konto bankowe możemy założyć za pomocą Internetu, nic nie płacąc. Posiadanie rachunku osobistego to wygoda na którą każdy z nas może sobie pozwolić. Na konto możemy otrzymywać wypłatę, emeryturę lub nawet stypendium w przypadku gdy studiujemy. Jest to niewątpliwie bardziej bezpieczne niż noszenie gotówki przy sobie.

Reklama

Według najnowszych badań Polacy najbardziej cenią konto internetowe za to że mają do niego dostęp przez całą dobę. Mamy poczucie kontroli nad naszymi środkami co z kolei powoduje że czujemy się bezpieczniejsi. Za pomocą Internetu mamy możliwość dokonywania przelewów a także płacenia na portalach ogłoszeniowych i aukcyjnych np. Allegro, bez konieczności wychodzenia z domu. Konto w banku przez Internet ma jeszcze inną przewagę, mianowicie jest tańsze od konta tradycyjnego.

W Polsce istnieją banki, które swoje usługi oferują tylko przez Internet, przykładem jest mBank. Posiadając takie konto musimy jednak zachować ostrożność, wiele oszustów tworzy wręcz identyczne ze stronami banków, witryny na których proszą o podanie danych z naszego konta. Następnym ich krokiem jest wypróżnienie naszego rachunku ze zgromadzonych na nim środków. Jestem jednak pewny, że jeżeli będziemy uważni, nic złego nam się nie przytrafi, a konto bankowe ułatwi nasze życie. Nie bójmy się nowości, idźmy z duchem czasu, bo Internet to przyszłość, a internet banking to jej część.

Przy wyborze własnego konta bankowego zwróćmy uwagę na:

 • miesięczny koszt prowadzenia rachunku
 • opłaty za przelewy bankowe
 • bliskość oddziału
 • prowizję od wypłat z bankomatu
 • miesięczny koszt za korzystanie z karty płatniczej

Stopka autorska: Konto w banku – http://bankowe-konto.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 3)


komentarze 2

 1. avatar

  Mimo szczerych chęci nie potrafię znaleźć wad kont elektronicznych 🙂

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 2. avatar

  Bariera dla osób starszych nie żyjących z techniką za pan brat.

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz