Jakie legowiska lubią nasze psy?

Wybierając legowiska dla psów, wielu z nas głównie skupia się na tym, aby pasowało ono nam do mieszkania, zajmowało mało miejsca, było łatwe do utrzymania w czystości oraz nie rzucało się za bardzo w oczy. Zapominamy jednak, że psy, tak samo, jak ludzie, mają swoje upodobania.

Reklama

legowisko dla psaNiekoniecznie to, co nam się spodoba, będzie też odpowiadało naszemu psu. Nasi czworonożni przyjaciele potrafią nam pokazać swoje niezadowolenie z wybranego przez nas produktu. Może objawiać się to tym, iż będą agresywne, zaczną niszczyć swoje posłanie, gryźć je, czy tez ciągnąć w tą i z powrotem po mieszkaniu jak zabawkę. Kiedy indziej mogą po prostu nie okazywać chęci spania w takim legowisku, w zamian za to wybierając spanie w nogach właściciela na jego łóżku. Takie zachowania powinny wzbudzić nasze podejrzenia i zmusić nas do interwencji.

Przy wyborze odpowiedniego posłania dla naszych pupilów należy kierować się ich wygodą i preferencjami, a nie naszym wyobrażeniem. W tym celu możemy udać się po opinię od weterynarza lub profesjonalnego hodowcy psów. Pomocna może okazać się również literatura na temat dbania i zaspokajania potrzeb psów. Ważne jest, aby dobrze znać rasę naszego psa, gdyż każda z nich ma swój charakter. Jedne psy potrzebują stałego towarzystwa oraz zainteresowania ludzi, inne wolą zacisze i prywatność. I tak kolejno, pierwsza wymieniona grupa na pewno nie polubi legowiska typu domek, gdyż będzie je oddzielała od reszty domowników, zaś druga grupa świetnie odnajdzie się w takim miejscu.

Małe psy przepadają za poduszkami, miękkimi kocami, które w całości wypełniają legowisko dla psa, natomiast większe psy wolą duży, płaski materac, na którym spokojnie wyciągną swoje długie kończyny. Warto pod uwagę wziąć również stan zdrowia naszego pupila. Być może niektóre chorowite psy potrzebować będą specjalnych udogodnień w postaci, np. ergonomicznego łóżka lub ortopedycznego legowiska.

Jako właściciele psów, bierzemy odpowiedzialność za ich zdrowie, samopoczucie i jakość życia. Znajomość naszego psa, jego upodobań, charakteru, stanu zdrowia na pewno ułatwi nam wybór odpowiedniego legowiska.

Stopka autorska: legowisko dla psa – http://www.marketpupila.pl/sklep/dla-psa/akcesoria/legowiska/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.3/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz