Na co zwracać uwagę kupując mieszkanie?

Jeśli myślisz o zakupie mieszkania nad morzem, w górach, na wsi, czy też w mieście zapewne bierzesz pod uwagę wiele ofert. Czy jednak na pewno wiesz, co w nich i jak należy porównywać, jak czytać miedzy wierszami i jakich informacji dodatkowych się domagać? O tym przeczytasz w poniższym artykule. Z taką wiedzą bez problemu i bezpieczniej kupisz mieszkanie, nie ważne gdzie – mieszkanie nad morzem, czy w górach – wszystko będzie w Twoim zasięgu.

Reklama

Klucze do nowego mieszkaniaSkoro chcesz kupić mieszkanie, to zapewne masz określone pewne wymogi co do niego, masz jakieś swoje potrzeby i preferencje.  To dobrze, bo to one są jednym z dwóch głównych wyznaczników, tego na jakie mieszkanie się zdecydujesz (drugi to posiadane finanse na zakup). A zatem, pierwszą z rzeczy do porównania jest lokalizacja mieszkania – czy odpowiada ona Twoim obecnym i przyszłym potrzebom (mieszkanie kupuje się na lata, a nie po to, by sprzedać je po roku, czy dwóch). Co jest wokół – jakie sklepy, urzędy, instytucje, szkoły… Jaki jest ruch samochodowy – czy przypadkiem nie jest to  „miejska przelotówka”, a zarazem – jak dobra jest tam komunikacja miejska i dojazd do miejsc, które najbardziej Ciebie interesują (na przykład do pracy)? Idąc dalej, czy są tam tereny zielone – rekreacyjne, wypoczynkowe – czy będzie gdzie pójść na spacer, czy wyprowadzić psa? A może wcale nie jest to Ci potrzebne? Jak wygląda kwestia parkingów i garaży? I w końcu, jakie jest sąsiedztwo – zakłady, biurowce, fabryki?

Kolejna rzecz to rodzaj zabudowy. Co Tobie bardziej odpowiada – duże i wysokie blokowisko, czy małe osiedle domów 3-piętrowych, a może osiedle domów jednorodzinnych? Zwróć też uwagę na rok budowy oraz czy osiedle jest ogrodzone i strzeżone, czy też nie. Idąc tym tropem, warto też sprawdzić technologię w jakiej budynek zbudowano – ma  to wpływ choćby na koszty ogrzewania i koszty ewentualnych remontów. Dzięki wzięciu pod uwagę tego wszystkiego (mimo, że są to tylko podstawy)  możesz uniknąć bardzo przykrych niespodzianek wynikłych z nieprzemyślanych inwestycji.

Stopka autorska: mieszkania nad morzem – http://www.zielonawydma.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz