Jakie przedszkole wybrać?

Wielu rodziców co roku staje przed tym samym dylematem, jaką pierwszą placówkę kształcącą dla swojego dziecka wybrać? Z jednej strony mamy dostęp do placówek publicznych, które zaopiekują się naszą pociechą za darmo. Z drugiej strony występują przedszkola prywatne, w których możemy liczyć na naprawdę profesjonalną opiekę.

Reklama

przedszkoleSkupmy się najpierw na placówkach państwowych, czyli darmowych (w większości) które mogą się zająć naszymi dziećmi. Jakie mają wady, a jakie zalety? Po pierwsze największą zaletą jest to, że nasze dziecko będzie wokół innych rówieśników z różnych grup społecznych, a przez to może doświadczyć wielu zróżnicowanych chwil i zabaw. Dodatkowo oczywiście szkoła nie obarcza nas żadnymi dodatkowymi kosztami, przez co nasz budżet domowy nie zostanie obciążony. Jakie są wady takiego rozwiązania? Przede wszystkim jakoś oferowanych usług. Nasze dziecko z pewnością nie będzie pod specjalnie wykształconą opieką ani nie otrzyma wysokiej jakości zabawek, czy pełnego niezbędnych witamin i mikroelementów  posiłku.

Na przeciwległej szali możemy umieścić placówki prywatne. Zwłaszcza jeśli szukamy przedszkola w Warszawie, mamy do wyboru masę bardzo atrakcyjnych ofert oraz bardzo dogodne lokalizacje. Na co zwracać szczególną uwagę w przypadku takich szkół? Najważniejszą kwestią jest tutaj bogata oferta zajęć lekcyjnych, na jakie będzie mogła uczęszczać nasza pociecha. Warto już od najmłodszych lat kłaść nacisk na języki obce, rozwój artystyczny i inne kwestie, które zaowocują w jego dorosłym życiu. Dodatkowo mamy pewność, że nasze dziecko będzie miało zapewnioną całodzienną opiekę nie tylko psychologiczną, ale także związaną z kwestiami bezpieczeństwa.

Myślę, że powyższe przykłady dały odpowiedź każdemu z Państwa na to, jaki rodzaj przedszkola wybrać dla swojego dziecka. W dużej mierze zależy on od zasobności portfela, a czasem wręcz od konieczności, kiedy to państwowe instytucje będą już całkowicie zapełnione. Pamiętajmy jednak, że przedszkole to nie wszystko i musimy także sami, jako rodzice, przykładać starań do wychowywania naszego malucha.

Stopka autorska: przedszkole niepubliczne warszawa

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz