Jakie wesele zorganizować?

W mediach wszechobecny jest temat rozpadających się związków i małżeństw, eksperci spekulują na temat zmiany życiowych priorytetów i zmianie modelu rodziny, natomiast w branży ślubnej kryzysu mimo wszystko nie widać.

Reklama

Wyrastające na każdym kroku firmy zajmujące się organizacją wesela (niedługo tzw. wedding planner wejdzie już oficjalnie do grona wykonywanych w Polsce zawodów), agencje fotograficzne specjalizujące się w zdjęciach ślubnych, a także salony ze ślubną modą przekonują nas, że ludzie małżeństwa wciąż zawierają i zawierać będą i jedyna zmiana jaka nastąpiła w tym zakresie jest związana z samą organizacją wesela i podejściem do występujących w jego trakcie ceremonii i elementów tradycji (jak na przykład oczepiny).

Coraz rzadziej organizowane są huczne wesela, na których organizację zaciągane były liczne pożyczki, skróceniu też podlega czas jego trwania. Raczej nie organizuje się już wesel trwających tydzień, czy nawet dwa dni, kończąc zabawę najpóźniej rano, bądź też w ogóle rezygnując z tradycyjnego. Warszawa jest takim miastem, w którym tradycyjnie organizowana zabawa taneczna wychodzi z mody. W grę wchodzą tu głownie koszty zorganizowania takiej zabawy, ale także sama organizacja, pochłaniająca mnóstwo czasu i energii młodej pary. Jeśli jednak lubimy muzykę i mamy kilku sprawdzonych przyjaciół oraz członków rodziny, z którymi chcielibyśmy dzielić te radosne chwile ślubu, to warto zastanowić się nad zorganizowaniem uroczystego obiadu w restauracji, gdzie w kameralnym gronie wypijemy symboliczną lampkę szampana, przyjmiemy serdeczne życzenia oraz zjemy weselny tort gwarantujący nam obfitość łask w małżeństwie i „słodkie życie”. W tle grać może zespół weselny, stawiający na soulowe utwory bądź śpiewający piosenki weselne w delikatnej, lirycznej wręcz aranżacji, która będzie stanowiła element budowania nastroju tej magicznej, a zarazem przełomowej chwili w naszym życiu osobistym. Później, usatysfakcjonowani i zrelaksowani, możemy udać się w podróż poślubną, by zacząć wspólne życie w bajkowej scenerii.

Stopka autorska: zespół weselny – http://www.amigoband.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz