Energooszczędne czy zwykłe – jakie żarówki wybrać do domu?

Jeżeli kupujemy lampy do domu, przeważnie zwracamy uwagę tylko na to, jak one wyglądają i czy pasują do całości jego aranżacji. Jednak to nie jedyne rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę – warto wskazać, że bardzo ważne jest też to, jakie żarówki można zastosować w danej lampie.

Reklama

żarówka energooszczędna

Jeszcze nie tak dawno temu nie było dużego wyboru, dostępne były tylko zwykłe żarówki żarowe, które pożerały też dużo prądu, jeśli marzyło nam się oświetlenie domu, aby wszystkie zakamarki były w nim równie jasne. Teraz mamy o wiele więcej możliwości, między innymi wśród nich żarówki energooszczędne. Nie każdy jednak je lubi i niektórzy cały czas kupują zwykłe, starsze modele żarówek, ponieważ barwa światła czy też ogólny efekty żarówek energooszczędnych im się nie podoba, nie mówiąc już o cenie, ponieważ są one zdecydowanie droższe.

Niemniej jednak osoby, które używają żarówek energooszczędnych w domu, zauważyły, że zmniejszyły się ich rachunki za energię elektryczną, a przy okazji warto też wskazać, że dzisiaj można zdecydować się na kupno żarówek tego rodzaju w naprawdę dużym wyborze – mogą mieć one nie tylko różne kształty i moce, ale też barwę światła – ciepłą lub chłodną, można zatem zastosować je praktycznie wszędzie, zarówno w lampach wiszących, jak i w tych biurkowych, gdzie najczęściej stosuje się energooszczędne żarówki halogenowe. Ich największą zaletą jest jednak zawsze to, że z nimi można obniżyć rachunki za energię, mogą one służyć nawet kilka lat, więc chociaż na ich kupno trzeba będzie przeznaczyć więcej pieniędzy, to jednak będą one przy tym bardzo dobrą inwestycją. Jednak oczywiście nie mają one samych zalet, trzeba też wspomnieć o kilku wadach.

Między innymi nie zawsze ich stosowanie opłacalne jest wszędzie – najlepiej sprawdzają się one w często używanych pomieszczeniach, ale już na przykład w toalecie, łazience czy przedpokoju, gdzie wchodzimy na krótko, nie zawsze będą one dobrym pomysłem. Tam można zatem zastosować zwykłe żarówki, niemniej jednak ich wkręcenie wszędzie nie będzie opłacalne.

Stopka autorska: oświetlenie domu – http://nowoczesne.oswietlenie-domu.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz