Jarmarki i targowiska

namiot handlowyHandel pod chmurką istniał odkąd istnieje pojęcie handlu. Targowiska, bazary to chyba każdy zna nie tylko z opowieści, ale także z własnego doświadczenia. Ogromne skupiska kupców potrafiły nawet obrosnąć legendą jak słynny stadion dziesięciolecia w Warszawie – znany pod nazwą Jarmark Europa. Swego czasu był to największy jarmark w całej Europie.

Oczywiście bazary są typowo uniwersalne. Możemy na nich kupić praktycznie wszystko. Choć zdarzają się takie, gdzie jest oferowany towar z jednej branży np. spożywczej.

Reklama

Dlaczego ludzie lubią kupować na bazarach?

Po pierwsze jest tam taniej. Możemy kupić wszelkiego rodzaju towary po niższych niż w sklepach cenach. Do tego możemy się także potargować i zwiększyć swoje szanse na zakup w super niskiej cenie.

Po drugie takie skupiska mają swój charakter i urok. Wiele osób, często od lat sprzedających na bazarach ma specyficzny sposób handlu. Kupując marchewkę możemy dowiedzieć się co słychać w polityce lub dwie ulice dalej.

Następny punkt to asortyment. Na bazarze możemy kupić rzeczy nowe i używane. A także czasem pół legalne.

Obecnie jarmarki stają się nowocześniejsze. Stoiska wyposażone są w namioty handlowe, każdy sprzedający ma wydzielony swój teren do handlu. Co więcej takie miejsca zaczynają zmieniać się na kształt centrów handlowych z własnymi parkingami i powierzchniami zamkniętymi.

Taka sytuacja miała miejsce na słynnym bazarze Szembeka, gdzie miejsce do handlowania pod chmurką ( przeważnie z samochodów ) zostało zastąpione przez budynek z miejscami do handlu i podziemnym garażem dla klientów.

Stopka autorska: namioty handlowe – http://www.domogrod24.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz