Jedz więcej owoców i warzyw

Czy zdajesz sobie sprawę, jak bardzo zaniedbujesz swój organizm, jeśli nie dostarczasz mu wystarczającej ilości witamin i niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania wartości odżywczych? Zapewne nie. Dlatego tym bardziej powinieneś się zastanowić, czy twój organizm otrzymuje wszystko to, co jest mu niezbędne do życia i prawidłowego funkcjonowania.

zdrowe jedzenieZdaję sobie świetnie sprawę z tego, że zapominamy o zdrowym odżywianiu się. To problem, z którym zmaga się wiele osób, wiele osób go bagatelizuje, zauważając dopiero wtedy, gdy problem się nasili. Takie podejście zalecam wszystkim wyeliminować… A co zrobić, by nie doszło do niebezpiecznych w skutkach niedoborów witamin i minerałów? Przede wszystkim należy pamiętać o konieczności spożywania większej ilości warzyw oraz owoców, ze szczególnym wskazaniem na te pierwsze.

Witamina C, która bardzo szybko wypłukuje się z organizmu, jest nam niezwykle potrzebna, o czym nie możemy pod żadnym pozorem zapominać. Dostępna jest w wielu owocach, tak samo inne witaminy. Popularna i niezwykle ważna dla naszego organizmu jest też witamina B, którą znajdziemy z kolei w warzywach. Jedzenie warzyw i owoców jest więc jednym z kluczy do odniesienia sukcesu w walce o zdrowie i świetne samopoczucie. Znajdą się też tacy, którzy stwierdzą, że nie jest to na tyle skuteczne działanie, by zagwarantować jakikolwiek efekt.

Oczywiście mają oni prawo do takiej opinii. Nie jest ona w żaden sposób rażąca czy krzywdząca, tylko w obiektywny sposób prezentuje świadomość naszych obywateli. Tutaj, niestety, nie ma co mówić, że jest dobrze. Przecież wiele osób nawet nie liczy kalorii, dziennej dawki spożywanych witamin… Liczby osób, które walczą z nadwagą lub ją akceptują, nie da się niestety określić. Musimy zadbać o siebie, tak jak zaczęli robić to Amerykanie. Tylko, że oni mogą sobie na to pozwolić… W Polsce siłownia to miejsce jeszcze zbyt rzadko odwiedzane, chociaż sytuacja z dnia na dzień zdaje się zmieniać. Jednak na chwilę obecną większość młodych ludzi woli spędzać czas przed komputerem niż na podwórku ze swoimi rówieśnikami.

Będzie to skutkować w przyszłości mniejszą odpornością na wszelkie choroby, a już na pewno zwiększy ryzyko zawału, dlatego im szybciej zaczniemy działać, tym na pewno lepiej nie tylko dla nas, ale i dla całego społeczeństwa. Na szczęście rokrocznie podejmowane są kolejne działania mające na celu propagować zdrowy tryb życia – mówi się o roli prawidłowego odżywiania, ruchu itp. – i bardzo dobrze.

Stopka autorska: Witamina – http://www.isuplementy.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz