Jedziemy na wycieczkę – jaką torbę podróżną zabrać?

Wiosna i lato to czas wyjazdów. Coraz dłuższe i cieplejsze dni, słońce wysoko na niebie, zieleń za oknem i zapach kwiatów zachęcają nas do takiej aktywności. Chociaż sezon wakacyjny jeszcze nie zaczął się na dobre i większość z nas urlop odkłada dopiero na lipiec bądź sierpień, już teraz decydujemy się na weekendowe wypady za miasto, czy chociażby jednodniowe wyjazdy na działkę, piknik, czy grilla do znajomych.

Reklama

Gdziekolwiek byśmy się nie wybierali, niezależnie od tego na jak długo wyjeżdżamy, zawsze zabieramy ze sobą jakiś bagaż. Czasami jest to zaledwie kilka drobiazgów: mapa, kanapka na drogę i woda do picia, bywa że dokładamy do tego koc lub karimatę, żeby mieć na czym usiąść nad brzegiem rzeki czy na leśnej polanie, ale zdarza się i tak, przeważnie dotyczy to wyjazdów kilkudniowych, że pakujemy ekwipunek naprawdę pokaźnych rozmiarów. W pierwszym przypadku zwykłe torebki damskie są w stanie pomieścić cały nasz niezbędnik, w pozostałych lepszym rozwiązaniem są torby podróżne. Na pieszych wędrówkach z kolei, najlepiej sprawdzają się plecaki turystyczne.

torebka damskaTorby podróżne, aktualnie dostępne na rynku, są nie tylko pojemne i wygodne, ale też ładne i estetycznie wykonane. Nie odstraszają szaro-burym kolorem tak jak te sprzed kilkunastu lat. Dzisiaj podróżując z taką torbą można wyglądać elegancko i być trendy. Różnorodność dostępnych fasonów pozwala dobrać torbę do każdej stylizacji, taki bagaż pasuje zarówno bizneswomen na wyjeździe służbowym, jak i studentce udającej się na biwak. Torby te zazwyczaj uszyte są z mocnego materiału, bywają dodatkowo wzmacniane skórą, lub skórą ekologiczną. W środku zaopatrzone są w liczne paski zapobiegające przesuwaniu się spakowanych rzeczy, na zewnątrz zaś najczęściej mają kilka poręcznych kieszeni na drobiazgi. Torby podróżne najczęściej wykonane są z materiałów w przeróżnych barwach, tłocznych w ciekawe desenie: kratki, kwiatki, koła, miewają nawet modne nadruki w stylu pop-art lub glamour.

Jeżeli wybieramy się na pieszą wycieczkę do lasu lub wędrówkę po górskich stokach i czeka nas całodzienne dźwiganie zabranego przez nas ekwipunku (nawet jeśli jest on stosunkowo niewielki), najlepiej spakować się w plecak. Zdecydowanie łatwiej jest znieść długotrwałe obciążenie pleców niż ramion czy rąk. Plecaki turystyczne najczęściej zaopatrzone są w stelaż i pas biodrowy, które mają za zadanie odciążyć nasz kręgosłup. Często też część stykająca się z plecami jest ergonomicznie wyprofilowana i pokryta „oddychającymi” tkaninami. Plecaki zazwyczaj mają niezliczoną ilość kieszeni, pasków i uchwytów, dzięki czemu łatwo w nich mieć, lub do nich przypiąć, wiele niezbędnych podczas wędrówki przedmiotów. Taki bagaż umożliwia łatwy dostęp do wielu rzeczy jednocześnie, tak więc w zasięgu reki mamy zarówno mapę, butelkę z wodą, aparat fotograficzny i słodką przekąskę, nieocenioną gdy strudzeni na szlaku opadniemy z sił.

Stopka autorska: torebki damskiehttp://torbi.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz