Joomla 2.5 wydana

Dziś to jest 24 stycznia 2011 został wydany nowy Joomla 2.5. Jest to jeden z najpopularniejszych CMS w na świecie pracuje na min ogromna ilość witryn, w Polsce też jest bardzo popularny. Ta popularność zobowiązuje developerów do intensywnych prac.

Reklama

Owoc prac

JoomlaJoomla jest rozwijana już od kilku lat miła już swoje wzloty i upadki, generalnie jednak pnie się w popularności do góry. Ostatnio jest wielkie zamieszanie związane z numeracją Joomla po wersji 1.7 od razu mamy Joomla 2.5 i a reszta numerków gdzieś uciekła. Wiele osób jest zaskoczonych bo zapowiadana była wersja Joomla 1.8, jednak w wyniku głosowania użytkowników mamy wersję Joomla 2.5 już od dziś. Można powiedzieć że jest to finalna wersja prac wielu wolontariuszy, którzy bezpłatnie tworzą kod tego CMSa.

Joomla jest bezpłatna

Joomla można używać za darmo bez żadnych ograniczeń gwarantuje to 4 wolności, jednak o nich kiedy indziej. Ta darmowość spowodowała że Jomla stała się jednym z głównych systemów do budowy stron szkół, instytucji non profit, uniwersytetów. Można przypuszczać że większość polskich szkół pracuje na systemie Joomla. Wiele małych gmin i instytucji. Ale do tego systemu sięgają nie tylko instytucje – na tym systemie jest zbudowany jeden z głównych portali obsługujących MEXICO CITY, IKEA. Sam system jest darmowy natomiast jego wdrożenie już nie koniecznie. Jeśli więc nie mamy odpowiedniej wiedzy to trudno będzie zbudować stronę.

Joomla 2.5

Nowa Jomla niesie ze sobą wiele nowatorskich rozwiązań i mogę śmiało powiedzieć że wiele komercyjnych systemów nie jest w stanie dorównać jakości i innowacyjności rozwiązań. Przykładem może być zawansowany system ACL – czyli system kontroli dostępu. Mega menu to możliwość zbudowania bardzo zaawansowanego menu. Obecnie w wersji Joomla 2.5 rozwijane są nowe rozwiązania jak automatyczna aktualizacja, inteligentne przeszukiwanie, integracja z recaptcha . Są oczywiście przeciwnicy Joomla 2.5 którzy twierdzą że zmiany są za szybkie, cóż może i tak. Ale dziś aj technologia rozwija się jak błyskawica.

Co nam Joomla daje?

Joomla to podstawa dobudowy bardzo złożonych witryn o szerokiej gamie możliwości – można za jej pomocą zbudować proste strony ale też sklepy za pomocą dodatku jak Virtuemart 2 czy Joomshopping, rozbudowane galerie, systemy rezerwacji , systemy handlu nieruchomościami czy też systemy ogłoszeniowe. Ale tak naprawdę liczy się wiedza co można zrobić z Joomla do tego celu służy wiele kursów i filmów, np. darmowy kurs Joomla pozwala nowicjuszom zapoznać się z tym systemem.

Stopka autorska: Joomla 2.5 – http://videoporady.com.pl/joomla/joomla-25.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz