Dokąd zmierza jubilerstwo?

pierścionekDokąd zmierza jubilerstwo? Może raczej powinniśmy postawić pytanie : dokąd powinno zmierzać jubilerstwo ? Analizując nasze czasy współczesne, tak nazwijmy XXI w. Co robi 90 % społeczeństwa w momencie kiedy pojawia się nowy trend na rynku jubilerskim? Kupuje dokładnie te same wyroby, jakimi uraczył nas rynek masowy. To w większości nie są już rękodzieła, zdobione i wykonywane ze specjalną precyzją w pracowni jubilerskiej, jest to pierścionek, obrączka bądź inny wyrób wykonany przez maszynę w ilościach stosunkowo powiększonych do obowiązującej mody.

Reklama

Ale czy właśnie nie chodzi o to by biżuteria była unikatowa? Pozostaje jednak 10 % klientów, którzy czuja się wyjątkowo jako jednostka, i potrzebują wyjątkowych, jednostkowych małych arcydzieł. Na szczęście fach jubilera ma się dobrze, i wciąż możemy wybrać, zaprojektować obrączki jakie do nas pasują, a nie jakie są ogólnie dostępne. Masowa produkcja biżuterii odbiera nam wolność wyboru, wolność każdej jednostki w wyrażeniu siebie. Namiastką powiewu wolności jawią się wciąż  pracownie jubilerskie, które czekają na zamówienia pełne polotu, uderzające w indywidualizm. Jubilerzy czekają na klientów, którzy wybiorą platynę, srebro, białe złoto a nie tylko żółte złoto. Czekają na wyobraźnie klientów, która pozwoli stworzyć obrączki tak wyjątkowe jak ich wybranka.

Nie wymagajmy jednak zmian natychmiastowych, ze smutkiem musimy przyznać się iż większość z nas chowa się za plecami innych wybierając tylko to co mamy dostępne na rynku. Nie oznacza to nie atrakcyjnej biżuterii, jeżeli w takiej postaci miałaby spełniać potrzeby klienta, taka tez powinna być. Pracownie jubilerskie, jak i cała rzesza jubilerów spełnią każde zachcianki wybrednego świata trendów jubilerskich.

Stopka autorska: jubilera – http://www.pracownia.jubilerska.com/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz