Kalkulator kredytowy przy podejmowaniu domowych decyzji finansowych

Nikt nie lubi przepłacać, szczególnie, gdy chodzi o raty kredytów, które dałoby się wynegocjować niższe. Nie zawsze jednak to się udaje, często nawet nie wiemy, że była w ogóle taka możliwość. Warto przynajmniej przed podjęciem ważnej dla domowych finansów decyzji sprawdzić kilka ofert bankowych i znaleźć taki kredyt, który będzie nam odpowiadał.

Reklama

pieniądzeNa wielu stronach internetowych poświęconych finansom domowym można znaleźć kalkulatory finansowe. Są to narzędzia, które wyliczają zdolność kredytową, maksymalną kwotę kredytu możliwą do uzyskania oraz, co chyba najważniejsze – miesięczne raty do spłacania przy określonym czasie trwania zobowiązania wobec banku. Zanim udamy się do instytucji finansowej możemy sprawdzić, na jaki kredyt będzie nas stać, czyli obliczyć odsetki, które dojdą do ogólnej kwoty pożyczki oraz pozostałe koszty, składające się na wysokość całego zobowiązania. Natomiast wpisując w formularz, jaki ma na stronie kalkulator kredytów hipotecznych odpowiednie dane, możemy błyskawicznie poznać harmonogram spłat, szczególnie istotny, gdy raty są malejące.

Banki, podając oprocentowanie kredytu przedstawiają nam podstawową stopę procentową, klienta jednak powinno interesować RRSO, czyli rzeczywisty koszt pożyczki łączący oprocentowanie nominalne z marżą bankową. Dopiero od rzeczywistej stopy oprocentowania możemy i powinniśmy wyliczyć odsetki kredytu hipotecznego, jakie naliczy nam bank. Warto przeprowadzić kilka takich symulacji, uwzględniając różne warianty oferowanego kredytu, najlepiej dla porównania sprawdzając oferty kilku banków. Należy pamiętać, że wydłużając lub skracając okres kredytowania uzyskamy inne parametry, przy niższej racie miesięcznej ogólny koszt kredytu będzie większy dla wydłużonego okresu spłacania kredytu.

Kalkulator kredytowy przeprowadzając rozmaite symulacje może w prosty sposób porównać oferty banków odnośnie kredytowania, ułatwiając tym samym wybór kredytu, który będzie najbardziej przystawał do naszych potrzeb. Wybór oferty banku nie jest jednak równoznaczny z otrzymaniem pozytywnej decyzji kredytowej, na to składa się wiele czynników, które bank będzie rozpatrywał, zanim uzna, że nasza zdolność kredytowa jest wystarczająca dla wnioskowanej kwoty kredytu.

Stopka autorska: kalkulator kredytów hipotecznych – http://kalkulatory-kredytowe.pl/hipoteczne/kalkulator/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz