Zalety kamienia naturlanego

Kamień naturalny w ostatnim czasie wrócił do łask projektantów wnętrz oraz firm budowlanych, które coraz chętniej stosują ten materiał w różnego typu aplikacjach. I tak kamień naturalny można obecnie spotkać zarówno w galeriach handlowych, budynkach użyteczności publicznej, jak i zwykłych domach jednorodzinnych, których właściciele wcale nie są opływającymi w bogactwo osobami.

Reklama

łazienkaCoraz szersze spektrum wykorzystania tego surowca naturalnego to skutek wielu czynników, które zarówno pojedynczo, jak i w grupie stanowią solidny argument za zakupem kamienia naturalnego. Pierwszym ważnym czynnikiem, który przekonuje klientów do postawienia na kamień naturalny, zamiast na tańsze płytki PCV jest jakość materiału.  Glazura PCV o czym przekonało się już sporo Polaków wyjątkowo wyglądają tylko tuż po założeniu. Po codziennej eksploatacji nie zawsze zakończonej odpowiednią konserwacją powierzchni, płytki tracą swój blask, na ich strukturze pojawiają się zarysowania, a  w skrajnych przypadkach nawet pęknięcia. W przypadku kamienia naturalnego nie ma mowy o ścieralności powierzchni płytki, czy jakichkolwiek uszkodzeniach. Tego typu płytki już w sposób naturalny są zabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych, a dodatkowa warstwa ścieralna nakładana na powierzchnie płytki podczas etapu jej produkcji ma zapewnić jeszcze trwalszy efekt połysku i świeżości materiału.

Innym ważnym aspektem, który przemawia na korzyść kamienia naturalnego jest jego wygląd. Materiał ten nadaje wnętrzu surowego, a zarazem nowoczesnego charakteru, który sprawia, że możemy we własnej łazience poczuć się jak w ekskluzywnym hotelu. Przy odpowiedniej aranżacji wnętrza oraz dodatkach, kamień naturalny prezentuje się wręcz zjawiskowo, a miłość do tego surowca jest wręcz od pierwszego wejrzenia, o czym przekonali się liczni projektanci wnętrz. To właśnie oni udowodnili, że wnętrza z użyciem kamienia naturalnego nie muszą być wcale szare i nudne. Dzięki takim kamieniom jak trawertyn, czy granit, które występują w bardzo szerokiej gamie kolorów, także bardzo ciepłych barw, które nadają każdemu wnętrzu bardzo przytulny charakter.

Powyższe plusy zastosowania kamienia naturalnego to tylko nieliczne z zalet tego materiału budowlanego, którego trwałość, walory estetyczne, a także prosty sposób konserwacji zachęca nawet najbardziej zatwardziałych sceptyków.

Stopka autorska: kamień naturalny – http://www.comecostone.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz