Kantor pomysłem na dochodowy biznes?

Świat się zmienia. Ludzie coraz częściej nie identyfikują się z konkretnym krajem, w jakim się urodzili i jakiego obywatelstwo posiadają, ale sami siebie nazywają kosmopolitami. Podróż z jednego krańca ziemi na drugi nie zajmuje już miesięcy, ale zaledwie kilka godzin. Ludzie na wakacje wyjeżdżają nawet do najbardziej odległych zakątków naszej kuli ziemskiej, a osoby jakie posiadają własne firmy nie stronią od zawierania kontaktów z obcokrajowcami, co zmusza ich do podróżowania w celach biznesowych. Otwartość granic i chęć poznawania nowych kultur sprawia, że żadna osoba nie stroni się dzisiaj od wyjazdów zagranicznych i potrzebuje sprawnej wymiany walut, jakimi będzie się posługiwać w danym państwie. Polska ma niebawem wejść do Strefy Euro, póki co jednak polska złotówka jest nominałem, jakim można płacić tylko w naszym kraju i chcąc wyjechać, chociażby do sąsiednich Niemiec, trzeba ją wymienić na euro.

Reklama

Jak działa kantor?

Wiele osób prowadzi dzisiaj kantory, jakie dokonują wymiany walut. Wydaje się to być świetny pomysł na zarabianie pieniędzy. Właściciele kantorów mają możliwość zarabiania na tak zwanym spreadzie. Co oznacza ten termin? Jest to różnica pomiędzy kursem, w jakim zakupiło się daną walutę, a kursem w jakim sprzeda się ją potencjalnym klientom. Czasami kwota ta jest bardzo znacząca, a im wyższa jest jej wysokość, tym kantor jest w stanie więcej zarobić. Rzecz jasna, jeśli będzie on dyktował wysokie ceny, z cała pewnością nie będzie posiadał dużej liczby klientów, jacy będą preferowali skorzystanie z usług kantoru, którego oferta jest dla nich o wiele bardziej korzystna. Znaczącym ułatwieniem dla takiej działalności gospodarczej jest fakt, że państwo polskie zwalnia ją z podatku kasy fiskalnej oraz podatku VAT. Każda osoba, jaka ma lub miała przyjemność prowadzenia własnej firmy, doskonale wie, że podatek VAT, potrafi być dla niej prawdziwym gwoździem do finansowej trumny. Dodatkowo, właściciel kantoru ma możliwość prowadzenia działalności w sieci, co dzisiaj staje się coraz bardziej popularne i dzięki temu zarabiać więcej pieniędzy.

Dochodowość biznesu

Rzecz jasna, kantor to nie tylko kura znosząca złote jajka. Trzeba w niego inwestować, by mógł on przynosić dochody. Poza oczywistymi kosztami, jak zatrudnienie pracownika oraz wynajęcie lokalu, niekiedy pojawia się konieczność zainwestowania również w ochronę, szczególnie jeśli kantor jest bardzo popularny i jego dzienny obrót zamyka się w wysokich kwotach. Założenie podobnej działalności może być świetnym sposobem na własną firmę, jednak podobnie jak w przypadku innych branży, tylko dla tych osób, jakie mają przysłowiową „żyłkę do interesu” i będą w swoją pracę wkładały naprawdę bardzo wiele wysiłku.

Stopka autorska: jak działa kantor internetowy

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz