Karmienie dzieci. Co może się przydać?

Przygoda z karmieniem dzieci jest długa i ekscytująca. Dzieci uwielbiają psocić, a czas karmienia jest świetną porą na figle. Dlatego też nierzadko zawartość miseczki ląduje na podłodze, mamie i samym maluszku, sprawiając mu tym samym ogromną radość.

Czasami też zdarza się, że nie chce jeść i wtedy pojawia się problem. Jednak karmić trzeba. Jakie elementy powinny znaleźć się w podręcznym niezbędniku do karmienia maluszka?

Kolorowe sztućce i naczynia

Używanie sztućców to zaawansowany etap karmienia maluszka. Jest wiele rodzajów sztućców dla dzieci. Łyżeczki i małe widelce mogą być wykonane z silikonu lub plastiku. Są kolorowe i przyciągają wzrok maluchów.

Ponadto dzięki wesołym motywom z ulubionych bajek dzieci chętniej po nie sięgają. Dzięki temu szybciej nabierają nawyków sięgania po nie, zamiast jedzenia palcami. Poza tym lekkie materiały sprawiają, że dziecko nie będzie miało trudności z operowaniem sztućcami.

Podobnie jak sztućce dla dzieci, wszelkie miseczki i kubeczki także powinny być różnobarwne i wykonane z odpowiedniego materiału. Dlaczego? Z prostej przyczyny dzieci uwielbiają zabawę i wymachiwanie rączkami. Także jeśli talerz czy miseczka z obiadkiem dla brzdąca spadnie na podłogę będziemy mieć pewność, że się nie rozbije.

Śliniaki dla rozbójników

Dobrze jeśli w podręcznym zestawie nie zabraknie śliniaków. Jak wiadomo, dzieci lubią i mają tendencję do brudzenia swoich ubranek i wszystkiego dookoła podczas jedzenia.

Jest wiele ich rodzajów na rynku poczynając od tych wykonanych z frotte, poprzez wodoszczelne ze specjalnymi kieszonkami i plastikowe. Dzięki nim dzidziuś, podczas jedzenia, nie usmoli całego ubranka. Tak naprawdę nie ma złotej reguły jak rodzaj śliniaka będzie najlepszy dla dziecka. Dlatego warto wypróbować kilka rodzajów, aby wybrać ten najbardziej mu odpowiadający.

Jedzenie na krzesełku

Karmienie dzieci to niezwykła przygoda. Dlatego bardzo pomocne w nim będą foteliki do karmienia. Można spotkać krzesełka plastikowe i drewniane. Dobrze jeśli są stabilne i mają możliwość regulacji.

Posiadają one wiele zalet. Nie tylko służą do karmienia, ale dziecko może także na nich rysować czy malować. W przypadku plastikowych krzesełek sprawa jest o tyle fajna, że są łatwe w utrzymaniu czystości. Mają też znacznie więcej funkcjonalności niż drewniane. Oczywiście należy pamiętać, że takie krzesełka powinny mieć odpowiednie certyfikaty i nie stanowić zagrożenia dla malucha.

Specjalne kubeczki

Przy karmieniu, oprócz sztućców dla dzieci, przydadzą się również specjalne kubki niekapki. Dobrze jeśli końcówka takiego kubeczka nie jest zbyt twarda ani nie za miękka, aby dziecko nie było w stanie jej odgryźć.

Dzięki właściwym uchwytom, kubeczek nie wyślizgnie się z rączek malca. Odpowiednio wyprofilowane, ciężkie denka zapobiegają przewracaniu się kubka niekapka.

Co więcej, odpowiednia końcówka zapobiegnie także wadom zgryzu u dziecka. Jeśli one się nie sprawdzą może warto na samym początku zainwestować w kubeczki ze słomką, aby ułatwić mu picie.

Jest to podstawowe minimum, na które każda mama powinna zwrócić uwagę. Nie należy zapominać, że dziecko postrzega świat na swój własny sposób i szybko się też nudzi. Dlatego tak bardzo niezbędne są kolorowe naczynia i sztućce dziecięce, które wzbudzą w nim ciekawość i sprawią, że chętniej sięgnie po jedzenie.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz