Kasetony styropianowe – dlaczego warto?

Jeśli trapią was takie problemy jak: zwykły i zarazem nudny sufit, brak polotu w waszych wnętrzach, sufit, który jest stary i zniszczony bądź też inny stricte sufitowy problem, jaki chcecie jak najprędzej zamaskować i na dobre rozwiązać, to jest pewne rozwiązanie…

Reklama

kasetonyMówimy tutaj oczywiście o tytułowych kasetonach styropianowych, które nie wszyscy dobrze kojarzą, choć na polskim rynku są dostępne już od dłuższego czasu. Można się śmiało dziwić, dlaczego to rozwiązanie nie jest bardziej popularne, ponieważ niesie ze sobą bardzo wiele zalet. Najpierw przyjrzyjmy się tym, które charakteryzują sam materiał, jakim jest styropian.

 

Co dobrego w styropianie?

Wszyscy, którzy kiedykolwiek mieli z nim styczność, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jest to jeden z najpowszechniejszych materiałów budowlanych. Przede wszystkim od wielu lat używa się go w celu izolacji budynków, od ścian, przez podłogi, po dachy. Na tym polu jego największym konkurentem jest wełna mineralna, które stała się równie popularna, co wcale nie zepchnęło styropianu z rynku. Można powiedzieć, że na całe szczęście.

Styropian to przede wszystkim materiał, który jest nieszkodliwy dla zdrowia i w tym aspekcie zdecydowanie góruje. Charakteryzuje się też małą przewodnością ciepła i przede wszystkim jest bardzo trwały, niezmienny mimo upływu naprawdę wielu lat. Nie straszne są mu grzyby, pleśnie i inne bakterie, które jak wiadomo często są w stanie zaatakować nasze sufity. Dodatkowo jest lekki i łatwy w obróbce.

Jak się do tego mają kasetony?

Oczywiście nie mogłoby by być inaczej, gdyby tych wszystkich cech nie odziedziczyły także kasetony styropianowe. Te jednak mają coś jeszcze. Głównie mowa tutaj o aspekcie wizualnym, ponieważ kasetony pełnią na naszych sufitach w głównej mierze formę dekoracyjną. Ze względu na przeróżne szablony, bogate wzornictwo i rozmiary, każdy odnajdzie w poszczególnych model taki, który będzie idealnie pasował do jego indywidualnych potrzeb. Decydując się na zaaranżowanie naszych sufitów za pomocą kasetonów styropianowych możemy się nawet przenieść w klimat poprzednich wieków.

Ze względu na lekkość i łatwość w obróbce, o których była mowa przy zaletach styropianu, łatwe jest także zainstalowanie kasetonów na naszym suficie. W dodatku z takim montażem jesteśmy sobie w stanie poradzić sami i dosłownie w kilka godzin nasze wnętrze może przejść prawdziwą transformacje, która zachwyci gości odwiedzających nasz dom.

Stopka autorska: Więcej o materiałach budowlanych dowiesz się z tego źródła

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz