Kazimierz nad Wisłą nie traci uroku

Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny ma barwną i długą historię, która od lat przyciąga do miasta setki turystów. Miejsce to jest idealne zarówno na weekendowy wyjazd czy dłuższy urlop. Niezwykłą atmosferę tego miasta tworzą malownicze zabytki. Niezwykła, mozaikowa architektura miasta wynika z burzliwych wydarzeń w przeszłości, kiedy to Kazimierz nad Wisłą niejednokrotnie ulegał spaleniom. Władze miasta, stale dbając o ruch turystyczny, wyznaczyły atrakcyjne trasy spacerowe, dzięki którym każdy przyjezdny ma okazję zobaczyć najbardziej reprezentacyjne miejsca Kazimierza, jak na przykład ruiny zamku, który powstał w czasach króla Kazimierza Wielkiego. Fortyfikacje zrobią wrażenie nie tylko na miłośnikach średniowiecza.

Reklama

Sympatycy dwóch kółek, mogą zwiedzić miasto jadąc szlakiem rowerowym, które jest wprost stworzone do tego typu eskapad. Po drodze warto się zatrzymać, by zobaczyć stary młyn w Borowcu oraz Park Jurajski w Bałtowie, w którym można podziwiać wiele rodzajów dinozaurów w naturalnych proporcjach. Dużą atrakcją parku jest kolejka górska. Dla wytrwałych rowerzystów polecamy szczególnie ciekawy szlak niebieski o długości ponad 50 km. Na niepowtarzalny klimat miasta wpływa wielu artystów, którzy chętnie odwiedzają to miejsce. Kazimierz Dolny słynie nie tylko z zabytkowych budowli, ale i wydarzeń kulturalnych jak festiwal „Dwa Brzegi” czy „Majowy Festiwal Muzyczny”. Miłośnicy sztuki mogą odwiedzić Muzeum Sztuki Złotniczej, które jest jedynym tego rodzaju muzeum w Polsce. Placówka zawiera bogate zbiory dawnego oraz współczesnego złotnictwa. Warto odwiedzić to muzeum ze względu na jego wyjątkowość w skali kraju, za bilet normalny zapłacimy 7 złotych, a za ulgowy 5 złotych.Wśród licznych atrakcji, jakie ma do zaoferowania miasto, jedną z najpopularniejszych jest rejs statkiem po Wiśle. Turyści mają do wyboru kilka statków, od małych jednostek po statek imitujący łódź wikingów. Ceny biletów są bardzo przystępne, wynoszą kilkanaście złotych, a w przypadku grup zorganizowanych można liczyć na korzystne zniżki.

Równie ciekawą ofertę zawiera Muzeum Przyrodnicze, którego siedziba mieści się w zabytkowych spichlerzu zbożowym z końca XVI wieku. Jedną z głównych wystaw jest ekspozycja skamieniałości zwierząt morskich okresu kredowego. Jeżeli chodzi o miejsca noclegowe, to Kazimierz nad Wisłą oferuje miejsca zarówno wymagających turystów w luksusowych willach jak i tych o mniej zasobnych portfelach, którzy mogą nocować w pensjonatach lub kwaterach prywatnych. Noc w pobliżu centrum Kazimierza można spędzić już za 30 złotych.

Stopka autorska: Kazimierz Dolny – http://www.noclegi-online.pl/noclegi/kazimierz-dolny

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 4)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz