Kew Gardens – tajemniczy ogród w Londynie

Podczas mojej wycieczki  do Londynu miałem okazję zobaczyć jeden z najwspanialszycz ogrodów tej metropoli i całego świata. Mowa tutaj o    tajemniczym ogrodzie Kew Gardens. Ogród botaniczny usytuowany jest w zachodnim Londynie i zajmuje 120 hektarów. w nim to można zobaczyć rośliny z każdego zakątka globu.

Reklama

Kew Gardens w LondynieOgród botaniczny zachwyca swych gości rozmiarem i ogromem zgromadzonych tutaj gatunków. W sumie można tutaj podziwiać aż 24 tysiące okazów. Dodatkowo w herbarium przechowywanych jest ponad siedem tysięcy zasuszonych eksponatów. Londyński ogród botaniczny prezentuje 98% wszystkich roślinn na całym globie. To doprawdy niesamowity zbiór!

Ale to nie wszystkie niespodzianki jakie kryje w sobie Kew Gardens. Ogród jest także architektoniczną perełką. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj orginalna japońska pagoda, XVII wieczny ceglany pałac i domek chiński.

Zwiedzanie ogrodu, ze względu na jego ogrom zajmuje cały dzień. Pragnąc zwiedzić ten ogród podczas wycieczki do Londynu trzeba to uwzględnić w panach. Rezerwując wycieczkę Wstęp kosztuje ok. 14 funtów dla dorosłych, natomiast dzieci i młodzież poniżej siedemnastu lat mają wstęp darmowy. Dodatkowym udogodnieniem jest także możliwość wcześniejszego zakupienia  tak zwanego London Pass, który upoważnia nie tylko do zniżek na bilety, ale także do wejścia do ogrodu i wszystkich znajdujących się na na jego terenie obiektów bez kolejek.

Przechadzka po parku to z pewnością doskonała forma relaksu i ucieczka od przepełnionego turystami miasta. warto zrobić sobie taką małą odskocznię podczas zwiedzania Londynu

Stopka autorska: wycieczki do Londynu – http://www.solegro.pl/wycieczki-objazdowe

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz