Kiedy kupować prezenty świąteczne?

Sklepy oraz producenci imają się różnych metod, by znacznie zwiększyć wolumen swojej sprzedaży, ale również zyski. Klienci coraz bardziej przyzwyczajeni są do niskich cen, które nie zawsze można zastosować. W ten sposób stosuje się różnego rodzaju chwyty marketingowe, które powodują, że wydaje nam się, że kupujemy wysokiej jakości produkt, a co za tym idzie jesteśmy gotowi zapłacić za niego znacznie więcej.

Reklama

prezentZ taką sytuacją spotykamy się między innymi w momencie, gdy zależy nam na dokonaniu zakupu jakiegoś produktu przed świętami. Wiele takich zakupów dokonujemy w celu przygotowania świątecznych prezentów. W sytuacji, gdy wydajemy duże pieniądze, a jednocześnie dokonujemy wielu zakupów jednocześnie znacznie mniej zważamy na ceny. Bardzo łatwo w takim przypadku jesteśmy w stanie zapłacić za jakiś produkt większą cenę pod wpływem impulsu.

Takim impulsem jest przede wszystkim możliwość skorzystania z promocji. Wydawać, by się mogło, że promocja zawsze jest dla nas korzystna. Niestety tak nie jest, gdyż wiele sklepów przed okresem świątecznym podnosi ceny produktów jakie sprzedaje. Następnie już w okresie samych świąt na te same produkty nakład różnego rodzaju upusty i stosuje promocje. W ten sposób dokonujemy zakupów po tej samej, a często nawet wyższej cenie, niż produkt kosztował w okresie dwu, czy trzech miesięcy przed świętami. Z tego powodu większe zakupy, czyli choćby zakup prezentów lepiej jest robić z pewnym wyprzedzeniem.

W ten sposób możemy piżamy damskie kupić taniej, a jednocześnie nie tracąc na ich jakości. Innym rozwiązaniem jest przede udaniem się na zakupy dokładnie zaplanować jakie produkty chcemy kupić. W takim przypadku możemy sprawdzić średnie ceny z jakimi możemy się spotkać, gdy kupujemy produkt jaki wykonany jest z określonych materiałów. Daje nam to możliwość oceny, czy w sklepie do jakiego się udamy taki produkt jest faktycznie wart swojej ceny i czy za niego nie przepłacamy. Możemy też dokonać zakupu w samym Internecie, ale przede świętami powinniśmy to zrobić z odpowiednim wyprzedzeniem.

Stopka autorska: piżamy damskie – http://missysecret.pl/bielizna-nocna/pizamy-komplety-2

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz