Kiedy nie dostaniemy odszkodowania z tytułu AC?

Ubezpieczenie AC jest jednym z najczęściej wykupowanych ubezpieczeń dobrowolnych. Jego celem jest ochrona kierowcy, w sytuacjach, w których popełnia błąd. Człowiek nie może przewidzieć wszystkich sytuacji jakie mogą go spotkać, w szczególności na drodze. Ponadto tempo życia, praca, dom, dzieci, sprawiają, że kierując samochodem łatwo jest się zapomnieć i spowodować kolizję.

Reklama

wypadekCoraz częściej słyszy się głosy, że ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania z polisy autocasco. Przykładem odmowy może być rozmowa przez telefon komórkowy podczas prowadzenia telefonu bez słuchawek. Tempo życia sprawia, że musimy być dostępni przez 24 godziny pod telefonem, a to dzwoni szef, a to dziecko i musimy odebrać, może nas to jednak sporo kosztować. W przypadku wypadku czy też uszkodzenia samochodu, gdy ubezpieczyciel udowodni nam, że rozmawialiśmy przez telefon bez słuchawek, zostajemy na lodzie. Jeśli jeszcze szkody nie są nazbyt duże to można to jakoś przeżyć, jeśli jednak samochód jest do kasacji to pozostajemy na lodzie, bez samochodu i bez pieniędzy z odszkodowania. Firmy ubezpieczeniowe starają się zabezpieczyć na różne sposoby i wskazują na okoliczności, w których nie wypłacają odszkodowania. Sytuacja z rozmową przez telefon jest tylko jedną z wielu jakie można wymienić. Na odszkodowanie z AC nie mamy co liczyć jeśli alkomat wykaże, że jesteśmy pod wpływem alkoholu.

To udowodnić nie jest trudno, w szczególności jeśli spowodowaliśmy kolizję i powiadomiona została policja. Wówczas możemy zapomnieć, że cokolwiek dostaniemy od ubezpieczyciela. Wiele z firm ubezpieczeniowych nie wypłaca odszkodowań jeśli auto zostanie skradzione w Rosji, na Białorusi czy też Ukrainie. Inni ubezpieczyciele nie ponoszą odpowiedzialności za samochody skradzione w takich państwach jak: Bułgaria, Mołdawia, Albania, Turcja, Rumunia, Cypr. Mimo to warto jednak wykupić ubezpieczenie AC, gdyż dzięki niemu możemy czuć się bezpiecznie i z pewnością jeśli będziemy się stosować do ogólnie obowiązujących przepisów ruchu, to ubezpieczyciel nie powinien robić problemów z wypłatą AC.


Stopka autorska: AC – https://www.libertydirect.pl/komunikacyjne/oc-ac-standard-z-mini-assistance.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz