Kiedy potrzebny jest adwokat?

policjaW Polsce coraz bardziej popularne staje się stałe współpracowanie z adwokatem. Choćby w amerykańskich filmach już od lat utarło się stwierdzenie „mój prawnik się z tobą skontaktuje”. Co nam daje współpraca z adwokatem? Otóż niezależnie od typu problemu prawnego wystarczy jeden telefon i adwokat może zjawić się na miejscu i pomóc nam w jego rozwiązaniu. Dotyczy to również tak błahych rzeczy jak nawet drobna stłuczka samochodowa czy sprzeczka z policjantem. Często z pozoru błaha sytuacja może mieć bardzo ciężkie konsekwencje prawne.

Reklama

Obecność adwokata pozwoli nam nie popełnić najczęstszych błędów – powiedzenia czegoś, co mogłoby wpłynąć na naszą niekorzyść lub żądanie pisemnych potwierdzeń na rzeczy wydające się nieistotnymi. Praktycznie każda kancelaria adwokacka oferuje takie rozwiązania – zarówno dla osób fizycznych, jak i właścicieli firm lub pracowników rządowych. W obecnym czasie, gdy drobne potknięcia prawne mogą być przyczyną przekreślenia naszej dalszej kariery zawodowej – warto znaleźć kogoś, kto nas przed tym uchroni albo pomoże zniwelować skutki. Często koszt stałej obsługi prawnej jest dużo mniejszy niż jednokrotna interwencja w bardzo dużej sprawie, w której bez konsultacji z adwokatem zdążyliśmy zrobić wiele błędów utrudniających postępowanie i wpływających negatywnie na naszą sytuację.

Adwokat, oprócz interwencji w naszej sprawie, pomoże nam również zachować wszystkie terminy na np. złożenie odwołania od wyroku. Wiele spraw wręcz ustawowo wymaga sygnatury adwokackiej, co oznacza tyle, że bez pomocy adwokata kompletnie nie możemy się bronić. Życie w świecie wyścigu szczurów sprzyja powstawaniu konfliktów, atmosfera napięcia powoduje sprzeczki. Adwokat dostępny pod telefonem pomoże nam niejednokrotnie w uniknięciu niechcianych konsekwencji – poinstruuje nas jak należy się zachować i co robić w danej sytuacji. „Nieznajomość prawa szkodzi”, więc zadbaj o interesy swojej rodziny lub firmy. Gdy w trudnej sytuacji adwokat pomoże Ci udowodnić niewinność kogoś z Twojej rodziny lub Twoją – docenisz jego wkład w Twoje życie.

Stopka autorska: kancelaria adwokacka – http://bartoszuk.com/o-kancelarii.php

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz