Kilka przemyśleń na temat gry w lotto

Czy w drodze do kolektury zastanawiałeś się kiedyś co tak na prawdę kupujesz? Praktycznie wygląda to tak że wchodzisz do punktu lotto i płacisz za kupno. Cena jednego kuponu to 3 zł ale z doświadczenia wiem, że na jednym kuponie najczęściej się nie kończy. Teoretycznie jednak nabywasz prawo do udziału w kolejnym losowaniu lotto, które rządzi się określonymi zasadach. Teoria, praktyka i …

Reklama

W postaci kuponów organizator loterii lotto sprzedaje obietnice realizacji marzeń. Wielu z nas do realizacji wszystkich marzeń (przynajmniej znacznej jej części) potrzebuje nadzwyczajnych środków finansowych. To właśnie one są obiecane temu, któremu uda się trafić szczęśliwa 6. To właśnie te magiczne miliony przyciągają ludzi do gry w których praktycznie nie mają szans. Oczywiście prawdopodobieństwo wygranej jest ale bardziej prawdopodobne jest to, że uda Ci się 20 razy pod rząd wyrzucić orła na monecie (polecam podjąć się tego zadania a dla ciekawskich dodam, że prawdopodobieństwo wygranej w lotto jest podobne do wyrzucenia orła 24 razy pod rząd) Podobne prawdopodobieństwo wygranej uzyskać możemy na przykład stawiając 3 zł na drużynę przegrywającą 3:0 na 30 sekund przed końcowym gwizdkiem meczu piłkarskiego.

Powyższe, mało naukowe obliczenia mogą do gry w lotto zniechęcić ale jednak ktoś wygrywa. Ktoś dzięki wytypowaniu sześciu liczb w lotto zrealizuje prawdopodobnie większość swoich marzeń na które dotychczas nie miał pieniędzy. W praktyce sprawdza się hasło reklamowe Totalizatora – „Żeby wygrać trzeba grać” i innej drogi nie ma. Jeśli ktoś uważa, że wczoraj kupił system do gry w lotto, który gwarantuje mu wygraną to szczerze mówiąc po tygodniu jego stosowania może być nieco zawiedziony. Nie ma jeszcze systemu, który potrafiłby przewidzieć jakie 6 liczb z przedziału 49 zostanie jutro wylosowane jedynie na podstawie archiwalnych wyników.

Myślę, że gdyby ktoś takowy system odkrył to byłby również na tyle bystry, żeby go nikomu nie sprzedawać – nawet jeśli jego publikacja miałaby zagwarantować mu Nagrodę Nobla.

Artykuł ten nie ma na celu odciągnięcia graczy od kolektur, wręcz przeciwnie – sam jestem graczem i wiem, że im więcej nas jest tym większa kumulacja na najbliższe losowanie. Kumulacja składa się oczywiście z kwoty gwarantowanej oraz pewnej części zysku jaki uzyska organizator. Warto przed zakupem zastanowić się jednak czy powinniśmy tuż po zakupie kuponu lotto cały dzień chodzić i zastanawiać się na co wydamy te grube miliony z najbliższej kumulacji, które właściwie mamy już w kieszeni. Jeśli chcemy wygrać to musimy spełnić tylko jeden warunek – kupić kupon lotto. Nawet jeśli prawdopodobieństwo jest żadne, każdy kolejny kupon relatywnie bardzo je zwiększa.

Stopka autorska: lotto – http://www.wynikilotto.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz