Kitesurfing – ulubiony sport gwiazd

W kolorowych pismach coraz częściej można zobaczyć zdjęcia największych gwiazd podczas uprawiania różnego rodzaju sportów. Największą popularnością cieszą się wszelkie sporty wodne, ponieważ dają wiele zabawy i pozwalają na utrzymanie ciała w bardzo dobrej kondycji. Gwiazdy szczególnie lubią kitesurfing, ponieważ można go trenować na falach oceanu lub dużego jeziora.

Reklama

kitesurfingTeraz, sport gwiazd jest dostępny dla każdego, ponieważ każda profesjonalna szkoła kite oferuje naukę na każdym poziomie zaawansowania – oczywiście pod okiem doświadczonych instruktorów, którzy od wielu lat uprawiają z sukcesami kitesurfing. Sport, jakim jest kitesurfing, jest niezwykle przyjemny, jednakże trzeba się do niego dobrze przygotować. Trzeba mieć całkiem dobrą kondycję fizyczną, ponieważ przy dużym wietrze, trzeba bardzo mocno trzymać kite – czyli latawiec, który napędza naszą deskę, na której będziemy płynąć i przy sporym wietrze osiągać bardzo duże prędkości. Kolejnym warunkiem, jaki musi spełniać każdy kursant jest umiejętność pływania, ponieważ kitesurfing jest sportem wodnym i łatwo można stracić kontrolę nad deską i latawcem. Wtedy najczęściej ląduje się w wodzie, dlatego umiejętność pływania jest niezbędna ze względów bezpieczeństwa. Każda szkoła kite dysponuje wypożyczalnią profesjonalnego sprzętu od najlepszych producentów oraz specjalnych pianek. Nie trzeba ich samodzielnie kupować, ponieważ nie każdy uzna kitesurfing za sport idealny dla siebie. Jeśli, natomiast się do niego przekonamy, to będziemy go trenowali przy każdej okazji, ponieważ jest to sport, który daje wiele radości i nieograniczone poczucie wolności, kiedy pędzi się po falach z zawrotną prędkością.

Osoby, które trenują kite od wielu lat, potrafią wykonywać przepiękne i efektowne ewolucje, które na osobach obserwujących wywierają wielkie wrażenie. Kitesurfing jest wspaniałym sportem i na pewno warto się z nim zapoznać latem, przy pięknej pogodzie. Każda szkoła kite oferuje zajęcia indywidualne lub w małych grupach.

Stopka autorska: kitesurfing – http://www.aloha.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz