Czy klapy rewizyjne muszą psuć wygląd pomieszczenia?

Wydawać się może, że wszystko to, co związane z instalacjami sanitarnymi, czy też z kanalizacją, dalekie jest od estetyki. Zazwyczaj każdy taki element jest ukrywany i nikt nie chce, aby był on łatwo widoczny. Czasem jednak nie da się pewnych części schować. Ze względów bezpieczeństwa konieczne jest, aby były one umieszczone w centralnych miejscach. Tak właśnie jest z klapami rewizyjnymi, które umożliwiają łatwy dostęp do instalacji pod posadzkowych i zazwyczaj instalowane są w takich pomieszczeniach jak galerie handlowe oraz budynki administracji publicznej. W tych właśnie miejscach szczególną uwagę zwraca się na wystrój.

Reklama

Klapy rewizyjne są jednak projektowane w taki sposób, by swym wyglądem stapiały się z otoczeniem i nie psuły jego ogólnego wizerunku. Klapy te produkowane są z żeliwa, aluminium oraz stali nierdzewnej. Bardzo istotne jest to, że konstrukcja włazu  umożliwia wypełnienie jego płaszczyzny dowolnymi płytkami czy terakotą. Dzięki temu da się idealnie dopasować wygląd czyszczaka do ogólnego wystroju pomieszczenia. Pomimo tego, że będzie on stapiał się z otoczeniem i nikt nawet nie zauważy jego istnienia, dostęp do niego będzie cały czas bardzo prosty, a tym samym będzie gwarantował nasze bezpieczeństwo.

Projektanci klap rewizyjnych wykazują się nie tylko zmysłem technicznym, ale i estetycznym. Warto skorzystać z ich pomysłów i dobrze przemyśleć wcześniej zakup.

klapa rewizyjna

Jak już  wspomniano klapy rewizyjne mogą być wyprodukowane w ten sposób iż będzie istniała możliwość wypełnienia ich wnętrza płytkami ceramicznymi lub terakotą. Jak wielu producentów płytek tak wiele możliwości aby dana klapa rewizyjna mogła się idealnie wtopić w pomieszczenie w którym się znajduje. Klapy rewizyjne to nie tylko rozwiązanie przeznaczone dla przemysłu. Istnieje możliwość aby także stanowiła wejście do piwnicy wewnątrz domu jednorodzinnego. W tym przypadku ogromne znaczenie ma wzornictwo płytek dobierane indywidualnie wg gustów lokatorów. Inna odmianą włazów są całe wykonane ze stali nierdzewnej lub aluminium. Wówczas nie ma możliwości wypełnienia ich płytkami. Stal nierdzewna jednak należy do materiałów szlachetnych i ładnie komponuje się wewnątrz budynku.

Klapy rewizyjne (te w wersji pod wypełnienie płytkami) składają się z dwóch części – klapy wewnętrznej tzw. ramy oraz pokrywy pod wypełnienie. Dodatkowym elementem są pręty zbrojone które zwiększają jego wytrzymałość, więc można je zastosować w pomieszczeniach o podwyższonej klasie obciążenia (ruch kołowy). Klapy rewizyjne na wyposażeniu posiadają dodatkowo kolucha do wyciągania tak żeby był łatwy dostęp do piwnicy lub instalacji pod posadzkowej.

Stopka autorska: klapy rewizyjne – http://klapyrewizyjne.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz