Klimatyzator, klimator czy wiatrak, najlepsze rozwiązania na upalne dni

Tegoroczne lato rozpieszcza plażowiczów, jednak osoby, które zostały w miastach i znaczną część czasu spędzają w biurach lub w mieszkaniach to lato jest prawdziwym przekleństwem. Termometr wskazujący 36OC w cieniu nie napawa optymizmem i chęcią spędzania czasu w budynkach. Chyba, że te budynki zaopatrzone są w systemy chłodnicze takiej jak: klimator lub klimatyzator ewentualnie chociaż wiatrak.

Wiatrak

Nadaje się do każdego typu pomieszczenia. Jego największym plusem jest niska cena i możliwość postawienia urządzenia w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Małe wiatraki również można postawić na półkach, czy innych miejscach, na których nie będą zajmowały zbędnie przestrzeni. Ceny zaczynają się od 30 zł. w przypadku małych plastikowych wiatraków do nawet kilku tysięcy za porządne wentylatory wykonane z metalowych konstrukcji. Największym minusem tego typu rozwiązania jest mały zasięg chłodzenia oraz to, że w bardzo upalne dni wydajność tych urządzeń jest niewielka. Wiatrak daje przyjemny wiaterek, który poprawia nastrój człowieka, jednak jego zdolności do schładzania pomieszczenia są kwestią dyskusyjną.

Klimator

Cieszy się coraz większym powodzeniem. Coraz więcej ludzi mieszkających w bloku decyduje się na zakup tego urządzenia. Aby klimator działał poprawnie i przynosił nam ulgę należy nalać do środka urządzenia zimną wodę lub kostki lodu. Ten sprzęt schładza mieszkanie w znacznie lepszym stopniu niż wiatrak ale jednak największym jego plusem jest to, że nawilża powietrze, co przy strasznych duchotach jest kluczowym elementem do naszego lepszego samopoczucia. Na klimator mogą pozwolić sobie wszyscy. To urządzenie nie potrzebuje odprowadzenia na zewnątrz budynku rur i innych dodatkowych urządzeń. Dlatego dla mieszkańców bloków bez balkonów lub bez zezwolenia spółdzielni na umieszczenie zewnętrznej części klimatyzatora na elewacji budynku jest to rozwiązanie najlepsze. Ceny klimatorów też są całkiem przyzwoite. Najtańsze urządzenie można kupić za 200 zł. Na rynku pojawiają się coraz bardziej smukłe i estetyczne klimatory.

Szukasz klimatyzacji do domu? Sprawdź Profiklimę! 

Klimatyzator

Jest najlepszym rozwiązaniem, które doskonale schładza pomieszczenia, jednak klimatyzator jest najdroższy oraz najtrudniejszy w montażu. Klimatyzator składa się z dwóch części, jednej wewnętrznej montowanej na ścianie oraz zewnętrznej. Posiadacze balkonów nie powinni mieć problemów z montażem części zewnętrznej, jednak osoby, które balkonu nie posiadają mogą uzyskać zgodę od spółdzielni na montaż klimatyzatora na elewacji budynku. Klimatyzator schładza temperaturę w pomieszczeniu do pożądanej przez nas oraz nawilża powietrze. Dla tego urządzenia schłodzenie temperatury z 36oC do 25oC przyjaznych dla człowieka, nie jest żadnym problemem.  Ważną kwestią jest wybranie odpowiedniego urządzenia dla danego metrażu. Wybierając najtańszy sprzęt, który można kupić już za 1000 zł. nie uzyskamy pożądanego efektu przy metrażu 100m2. Montaż również nie należy do łatwych, dlatego warto urządzenie kupić u firmy, która zajmuje się również montażem.

Stopka autorska: Szukasz klimatyzacji do domu? Sprawdź Profiklimę!  – http://www.profiklima.pl/klimatyzacja-dla-domu.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz