Kogo wybrać do robienia zdjęć na ślubie?

Planując wesele, musimy szczegółowy nacisk położyć na fotografa ślubnego. Wszak jest to osoba, która wbrew pozorom będzie, jedną z najważniejszych. Osoba ta, ma nam zapewnić wiele radości, co prawda nie dosłownie, ale dopiero w przyszłości. Od tego jakiego będziemy mieli fotografa zależy przecież tak wiele.

Reklama

fotografPierwszy dylemat jaki pojawia się w momencie wyboru fotografa, to sytuacja czy powierzyć fotografowanie wesela znajomemu czy komuś z rodziny, czy może jednak przekazać robotę komuś obcemu, profesjonaliście. Zobaczmy argumenty za i przeciw, jeżeli chodzi o człowieka odpowiedzialnego za zdjęcia ślubne.

Decydując się na kogoś z rodziny mamy pewność, iż nasz budżet nie skurczy się drastycznie. Osoba taka będzie wykonywać zdjęcia ślubne za przysłowiową flaszkę. Z tej przyczyny, często okazuje się iż młode pary zawierzają właśnie obsługę fotograficzną ślubu najbliższym. Minusy odnoszące się do takiej sytuacji są dwa. Mianowicie pierwszy z nich, to sytuacja, kiedy osoba fotografa, czyli nasz znajomy czy brat zdecyduje się na wspólną zabawę z biesiadnikami. W takim wypadku możemy sobie wyobrazić sobie efekt, myślami wyobraźni, widzimy już nasze zdjęcia ślubne, które na pewno nie będą dobre, a co gorsza może być ich niewiele. Drugi minus to technika i profesjonalizm. Nie możemy przecież wymagać od znajomego, że będzie strzelał fotki przepiękne, mające znamiona profesjonalnego fotografa. Zatem widzimy, jak wygląda sytuacja z fotografem ślubnym, w przypadku kiedy zdecydujemy się na zdjęcia ślubne pstrykane przez znajomego.

Wybierając profesjonalistę możemy w 99% być pewni, iż człowiek ten wykona naprawdę kawał dobrej roboty. Jeżeli nie poskąpimy grosza, to raczej nie okaże się amatorem, dorabiającym sobie w weekendy na weselach. Oczywiście minusem takowej sytuacji jest fakt, iż na pewno ogołoci nas z gotówki. Wszak doskonale wiadomo, iż profesjonalny fotograf ślubny nie pracuje, za przysłowiowy talerz obiadu i kieliszek wódki. Jeżeli chcemy mieć piękne zdjęcia ślubne, musimy liczyć się ze sporymi wydatkami.

Jeżeli już zdecydujemy się na profesjonalnego fotografa ślubnego, ważne abyśmy spisali umowę, która będzie regulowała wszelkie sporne sprawy.

Stopka autorska: zdjęcia ślubne – http://www.foto-malibu.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz