Kolportaż ulotek – jak je rozprowadzić?

Właścicielom firm, czy też osobom odpowiedzialnym za marketing, często zdarza się że chcą zainwestować w kolportaż ulotek. Oczywiście można zakupić małą ilość ulotek i rozdawać je na własna rękę, jednak to nie zapewni nam dużego odzewu, dlatego inwestycja w taką reklamę jest nie opłacalna. Żeby sprawdzić czy kolportaż ulotek, to dobra reklama dla naszej firmy powinniśmy zainwestować w większą ilość tych materiałów reklamowych. Co więcej, warto wiedzieć, że dopiero przy tak dużych ilościach ulotek np. 50 000 w formacie A5 ceny zaczynają być konkurencyjne. Korzystając z tej dobrej rady zamówiliśmy dużą ilość ulotek i co teraz? Trzeba je rozprowadzić.

Reklama

Minusy samodzielnego kolportażu

ulotkiIstnieje wiele możliwości kolportażu ulotek. Można zatrudnić kolporterów ulotek, którzy będą wręczać materiały reklamowe przechodniom. To będzie tańszy wariant kolportażu, jednak taka akcja reklamowa wcale nie jest tak prosta jak mogłoby się wydawać na początku. Po pierwsze nie wiadomo na kogo trafimy. Znalezienie odpowiedzialnej i uczciwej osoby do roznoszenia ulotek wcale nie jest banalną sprawą. Po drugie musimy mieć konkretny plan i zorientować się który rodzaj kolportażu będzie najbardziej skuteczny dla naszej firmy. W niosek z tego jest prosty. Kolportaż należy przeprowadzić z głową, a najlepiej jest skorzystać z usług firmy profesjonalnie zajmującej się dystrybucją ulotek.

Gdzie kolportować ulotki?

Na początku najlepiej jest określić grupę docelową naszych klientów. Jeżeli jesteśmy firmą zajmująca się branżą mechaniczną to naszymi klientami docelowymi są osoby zmotoryzowane. Dlatego też powinniśmy zainwestować w firmę, która rozda nasze ulotki na skrzyżowaniach, bezpośrednio do rąk kierowców. Kolportaż materiałów reklamowych na terenie dużego miasta takiego jak na przykład Kraków może przybierać różnorakie formy. Może to być wcześniej wspomniane rozdawanie ulotek na skrzyżowaniach, skuteczną formą kolportażu jest też rozdawanie ulotek na chodniku, za wycieraczki samochodów czy też do skrzynek.

Stopka autorska: kolportaż ulotek – http://www.reklamaxkolportaz.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.2/10 (liczba ocen: 5)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz