Komputerowe gry wędkarskie

Blady świt, piękna pogoda i akwen pełen ryb to raj dla każdego wędkarza. Wstawanie o poranku i długie godziny w samotności lub w towarzystwie kolegi to najlepszy sposób na spędzanie urlopu dla niejednego mężczyzny.

Reklama

wędkarzeJeśli jednak lubisz pospać do południa, od jeziora/rzeki wolisz basen, nie mówiąc już o zakładaniu na wędkę obrzydliwych robali, możesz zostać wędkarzem „na sucho” – nowoczesna technika jak zawsze przychodzi Ci z pomocą. Wystarczy komputer lub inne urządzenie posiadające dostęp do sieci i możesz wypływać na łowy.

Masz ochotę na połów ryb? W takim razie włącz komputer i wyszukaj jedną z wielu gier, których głównym tematem jest wędkarstwo bardzo szeroko pojęte. Pośród nich znajdziesz, wprawdzie dalekie od wędkowania, ale tematycznie związane puzzle przedstawiające akcje związane z łowieniem ryb. To jednak tylko mała rozgrzewka. Jeśli pragniesz zapolować na naprawdę pięknego okonia, karpia czy leszcza wybierz jedną z wielu gier zręcznościowych, które pozwalają na „prawdziwe” połowy.

Problemem może być ilość i różnorodność gier w tej tematyce. Ostatecznie jak można wybrać między Fisher Driver, które oferuje nie tylko łowienie ryb, ale również nurkowanie i łapanie podwodnych zwierzątek a Sea Fishing, gdzie Twoim zadaniem jest wyławianie najokazalszych ryb mieszkających w okolicy pięknych wysp? To jednak tylko najprostsze gry wędkarskie. W sieci można znaleźć również bardziej skomplikowane, które łączą w sobie cechy gier zręcznościowych i strategicznych. Przykładem może być łowienie ryb dla niedźwiedzia prowadzącego smażalnię i dbanie, aby interes jakoś się kręcił to bardzo skomplikowane zadanie, które przygotowali dla miłośników wędkarstwa autorzy gry Bear Fisher.

O tym czy gra wędkarska wybrana przez Ciebie będzie bardziej czy mniej przypominała prawdziwe wędkowanie możesz zadecydować samodzielnie. W szerokiej puli tego rodzaju gier są takie, które niemal w 100% zastępują prawdziwe połowy. Trzeba wybrać odpowiednią wędkę, przynętę, miejsce na połów i tam walczyć o jak najwięcej ryb w wiaderku. Są jednak i takie, które z wędkowaniem łączy tylko obecność ryb. Świetnym przykładem jest Dynamite Fishing, gdzie rybak zamiast łowić w wodzie, łapie ryby spadające z nieba. Choć gra wydaje się absurdalna, to jednak ma również sporo wielbicieli. Jak widać każdy ma swoje ulubione sposoby na wędkowanie.

Stopka autorska: gry wędkarskie – http://www.splawik.com/Gry-wedkarskie__67

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz