Konkursy internetowe – hobby, rozrywka czy złudna nadzieja?

W ostatnim czasie spora grupa  internautów korzysta z serwisów konkursowych, które są obecnie bardzo popularne.  Polscy użytkownicy sieci internet w większości traktują konkursy internetowe, jako rozrywkę lub chwilową odskocznię od codziennych zajęć. Są także tacy użytkownicy, którzy bardzo poważnie traktują wszelkie konkursy odbywające się w różnych kategoriach tematycznych organizowane przez duże i znane firmy działające głównie w sieci.

Reklama

wygranaZ analizy niektórych konkursów wynika, że jest, o co walczyć. Inicjatorzy tych konkursów przeznaczają niejednokrotnie olbrzymie sumy na nagrody, które są dla nas w zasięgu ręki, a raczej w zasięgu naszej wiedzy.  Nagrody, z jakimi możemy się spotkać to min.: wysokie wygrane pieniężne, samochody, wczasy, sprzęt RTV i AGD, komputery i wiele innych cennych nagród rzeczowych.

Uczestnicząc w takich konkursach nie dość, że mamy większe prawdopodobieństwo wygrania nagrody, to decydującym elementem jest głównie nasza wiedza. Nasze wypowiedzi, opinie pozostawione w krótkich ankietach czy komentarzach oraz sama ich oryginalność jest oceniana, weryfikowana i analizowana. Im bardziej jest oryginalna i przekonująca tym większa szansa na wygraną. Precyzyjne wykonanie danego zadania konkursowego z pewnością zwróci uwagę organizatora i pozwoli nam na uzyskanie wymarzonej nagrody. Potrzebne będzie także odrobinę szczęścia.

Dla konkursowicza korzyść jest wiadoma. Nie rywalizujemy i nie podejmujemy tematu bez przyczyny i wyraźnej zachęty materialnej. Chcemy wykazać się wiedzą i mieć z tego tytułu nagrodę. Ale jakie są korzyści dla organizatora? Odpowiedź jest banalnie prosta. Organizator konkursu zwraca na siebie uwagę i podnosi Twoją świadomość względem marki, z którą masz właśnie do czynienia. Jest to jeden z przykładów.

Dla nas konkursowiczów najważniejsze są jednak cenne nagrody, które można mieć. Jednymi słowy konkursy internetowe , inaczej eKonkursy są dobre dla zabicia czasu i poprawienia sobie samopoczucia.

Stopka autorska: konkursy internetowehttp://www.e.konkursy.lap.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz