Konta bankowe dla młodzieży – przykład segmentacji klientów

BankObecna oferta bankowa coraz częściej kierowana jest do określonych grup klientów. Fachowo zjawisko to nazywane jest segmentacją klientów. Każdy z klientów banków może więc sobie dowolnie wybierać różnego rodzaju produkty bankowe, o ile skierowane są do segmentu do którego dany klient należy.

Spośród różnego rodzaju produktów nie zawsze możemy zatem wybierać sobie dowolnie te, które nas interesują. Każdy jednak z nas szuka tych produktów które są najtańsze, a zarazem pozwalają na pewną elastyczność. Dobrym przykładem tego typu produktu jest konto bankowe.

Reklama

W przypadku oferty kont, banki często stosują segmentację klientów z podziałem na np. konta młodzieżowe, konta zwykłe, konta dla osób zamożnych (private banking). Warto zaznaczyć, że dla wielu klientów pierwszym kryterium wyboru konta jest cena, jaką musimy zapłacić za określony rachunek bankowy.

Jeśli chodzi o konta bankowe, to zwykle najtańszą ofertę banki kierują do młodzieży i studentów. Konta młodzieżowe mają zminimalizowane opłaty za ich prowadzenie, a niejednokrotnie tych w ogóle nie ma. Dzięki temu są one atrakcyjną ofertą dla osób, które nie posiadają jeszcze stałych dochodów. Takimi osobami są uczniowie i studenci, którzy nie mogą jeszcze zapewnić stałych wpływów na swoje konta.

Oferta kont młodzieżowych jest zatem wspaniałą alternatywą dla tych wszystkich, którzy chcą zaoszczędzić na opłatach za prowadzenie konta. Okazuje się jednak, że oferta kont młodzieżowych nie jest skierowana do wszystkich klientów banków. Aby móc się bowiem stać posiadaczem takiego konta należy spełnić określone warunki. Dwa zasadnicze kryteria, których spełnienie pozwala na założenie konta młodzieżowego, to wiek lub status ucznia/studenta. Jeśli którykolwiek z tych warunków będzie spełniony, to możemy liczyć na to, że bank otworzy nam młodzieżowy rachunek bankowy.

Najczęstszym warunkiem jest warunek statusu ucznia lub studenta. Banki wymagają, by osoba zakładająca konto młodzieżowe była uczniem lub studentem. Wystarczy wtedy przedstawić odpowiednie zaświadczenie, a bank założy nam takie konto. Zamiennym jednak warunkiem jest kwestia odpowiedniego wieku. Jeśli zatem spełnimy ten warunek wieku niższego od określonego pułapu, to bank również założy nam konto młodzieżowe.

Stopka autorska: konto bankowe – http://www.kontabankowe.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz