Jak wybrać najlepsze konto dla firmy?

Zależnie od prowadzonej działalności firma może mieć różne potrzeby i oczekiwania co do prowadzonego rachunku firmowego, jeden parametr jednak jest niezmienny – jak najłatwiejszy dostęp do konta.

Reklama

konto firmoweZ reguły w prężnie działającej firmie nikt nie ma czasu na stanie w kolejkach do kasy w banku ani do pracownika, który może wykonać daną operację bankową. Obecnie firmy oczekują konta z dostępem przez internet, czyli z całodobową możliwością wykonywania wszelkich operacji finansowych związanych z kontem określonych w umowie bankowej. Równie ważna jest możliwość bieżącego finansowania działalności za pomocą środków zgromadzonych na koncie firmowym i tych z przyznanego limitu debetowego. Wybierając konto dla firmy koniecznie trzeba porównać oferty banków w tym względzie, czyli proponowaną wysokość limitu kredytowego i jego oprocentowanie. Firmy rozpoczynające działalność są z reguły zainteresowane kredytem na początek i rozwój swojej działalności- warto sprawdzić, czy taka możliwość jest dostępna w ofercie danego banku.

Wiele firm przechowuje swoje środki finansowe na koncie, które z tego powodu powinno być oprocentowane, a przynajmniej oferować możliwość przerzucania określonych nadwyżek na konto oszczędnościowe z atrakcyjnym oprocentowaniem. Jakie parametry konta dla firmy warto jeszcze wziąć pod uwagę przy wyborze? Darmowe przelewy składek do ZUS i podatkowe do US są już raczej w standardzie banków, ale ważne jest, by to sprawdzić, podobnie, jak opłaty za prowadzenie rachunku i przelewy do innych banków. W przypadku posiadania kilku kont firmowych trzeba także zwrócić uwagę, czy przelewy między nimi będą bezpłatne, podobnie jak tak zwane przelewy wewnętrzne, czyli odbywające się między rachunkami w tym samym banku.

Kolejną istotną sprawą jest korzystanie z bankomatów. Przy częstym wypłacaniu gotówki korzystne jest, by te wypłaty nie pociągały za sobą dodatkowych kosztów w postaci prowizji od wypłaty, czyli powinny to być bankomaty bezprowizyjne. Wiele banków nie posiada własnych bankomatów, a to przekłada się na fakt, że opłaty są różne, zależnie od umowy z konkretnym właścicielem bankomatu. Jeśli uda się te wszystkie parametry dobrego konta firmowego zebrać w jednej ofercie banku, z pewnością będzie to dobry wybór, nie generujący dodatkowych kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

Stopka autorska: konto dla firmy – http://konto-firmowe.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz