Kontrola dostępu i systemy zabezpieczeń dla firm

kameraCoraz więcej firm, aby zminimalizować starty związane z kradzieżą, bądź też uszkodzeniem mienia inwestuje w systemy zabezpieczeń, które mają ograniczyć dostęp osobom niepożądanym oraz prowadzić monitoring obiektów. Odpowiedni system zabezpieczeń, którego głównym zadaniem będzie kontrola dostępu to gwarancja bezpieczeństwa majątku firmy. W skład tego typu systemu wchodzić powinien przede wszystkim monitoring wizyjny, określany często mianem telewizji przemysłowe CCTV, a także rejestratory bc, które zapisywać będą obraz z kamer, co pozwoli w przypadku kradzieży zidentyfikować sprawców. W przypadku doboru rejestratorów bcs należy zwrócić uwagę na jakość przechowywanego obraz, maksymalną pamięć, a także możliwość późniejszej edycji zgromadzonego materiału. Rejestratory bcs należy dobierać także pod względem zainstalowanego monitoringu oraz jakości obrazu jaki on rejestruje.

Reklama

Dodatkowo system zabezpieczeń dla firm można wyposażyć w domofony lub wideofony, które pozwolą na kontrolę dostępu do danego obiektu. Oczywiście montaż domofonów czy też wideofonów wiążę się z instalacją odpowiednich zamków kodowych lub szyfrowych, które w przypadku braku osoby dozorującej pozwolą na dostęp do pomieszczanie bez konieczności użycia domofonu.

Innym sposobem, który często wykorzystują firmy w celu ograniczenia dostępu oraz zabezpieczenia mienia są systemy alarmowe. Tego typu systemy zabezpieczeń sprawdzają się w obiektach, które nie są użytkowane przez większą część dnia i nocy. W przypadku biurowców, czy też hal produkcyjnych, tego typu rozwiązania dają tylko gwarancję bezpieczeństwa w nocy, ponieważ w dzień są dezaktywowane. Oczywiście systemy alarmowe są spełniają tylko funkcje ostrzegawcze oraz mają za zadanie odstraszyć potencjalnego złodzieja, co nie gwarantuje stu procentowego bezpieczeństwa.

Równie popularnym zabezpieczeń, które pozwala ograniczyć dostęp do danego obiektu jest system zamków biometrycznych, które sprawdzają takie cechy jak odcisk palca, tęczówkę, czy głos osoby, która chce dostać się do budynku lub pomieszczenia. Tego typu systemy to kontrola dostępu najwyższego poziomu, która gwarantuje ograniczenie dostępu dla osób nieuprawnionych. Takiego poziomu bezpieczeństwa nie gwarantują zamki kodowe, szyfrowe, czy też zamki na karty magnetyczne, które można obejść kradnąc kod lub kartę od użytkownika. W przypadku zamków biometrycznych obejście zabezpieczeń jest praktycznie nie możliwe, zwłaszcza w przypadku systemów biometrycznych opartych o odcisk palca, czy tęczówkę oka.

Powyższe sposoby kontroli dostępu oraz monitoringu i zabezpieczenia firmy to tylko kilka najbardziej popularnych stosowanych rozwiązań, które dostępne są od ręki w firmach ochroniarskich oraz przedsiębiorstwa specjalizujących się w systemach alarmowych i monitoringu. Bardziej rozbudowane systemy, które pozwalają na kontrolę dostępu to oferta mało popularna w naszym kraju, dlatego też ciężko jest znaleźć firmę, która tego typu zabezpieczenia realizuje.

Stopka autorska: rejestratory bc – http://www.genway.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz