Kopalnia Soli w Wieliczce

Kopalnia Soli w Wieliczce (województwo Małopolskie) to bez wątpienia jedno z ciekawszych miejsc do odwiedzenia. W zasadzie zwiedzając sam Kraków (lub planując wycieczkę do Krakowa) warto w swoim kalendarzu czerwonym kolorem zaznaczyć to wyjątkowe miejsce, które co roku odwiedzane jest przez dziesiątki tysięcy turystów z całego świata.

Reklama

kopalnia soli w wieliczceLicząca 9 poziomów kopalnia „Wieliczka” (Wieliczka Salt Mine) od 1772 roku zajmowała się wydobyciem soli kamiennej i wraz z kopalnią w Bochni wchodziła w skład tak zwanej żupy krakowskiej, która była niczym innym jak zwykłym przedsiębiorstwem.

Trasa turystyczna

Trasa turystyczna w Kopalni soli kamiennej w Wieliczce została stworzona z licznych komór, które powstały nieraz na skutek licznych zbiegów okoliczności. Na trasie przeznaczonej dla turystów znajdują się również liczne kaplice, w tym dwie z najbardziej znanych i cenionych – Kaplica św. Kingi i Kaplica św Jana.

Lokalizacja

Jeżeli chodzi o samą lokalizację Kopalni – została ona umiejscowiona w miejscowości Wieliczka, która oddalona jest o niecałe 14 kilometrów od stolicy województwa Małopolskiego, Krakowa. Niewielka odległość od jednego z najczęściej odwiedzanych miast w Polsce powoduje, że rok rocznie samą kopalnię odwiedza ponad 1 milion turystów, w tym przede wszystkim turystów z Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Nie trudno domyślić się, że Kopalnia jest największą atrakcją turystyczną tego nieco ponad 20-tysięcznego miasteczka, dzięki której możliwy jest ciągły napływ turystów.

W samym Krakowie działa przynajmniej kilkanaście firm i agencji turystycznych, które organizują regularne jednodniowe wyjazdy do kopalni soli kamiennej w Wieliczce, wraz z transportem i fachową opieką przewodnika.

Jest kilka takich zabytków i lokalizacji, które warto odwiedzić przebywając w Krakowie – do takich miejsc zalicza się między innymi obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, pustynia Błędowska oraz właśnie Kopalnia soli kamiennej w Wieliczce.

Stopka autorska: Wieliczka Salt Mine – http://www.krakow.polandtransfer.com/en/15/5/6/Wieliczka-Salt-Mine-Tour

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz