Korzyści z wizyty w saunie

Korzystanie z sauny ma zbawienny wpływ na ogólny stan każdego żywego organizmu. Samo słowo sauna, oznacz pomieszczenie, w którym temperatura powietrza wynosi nawet 80 – 100 stopni przy czym wilgotność powietrza jest również bardzo wysoka. Pomieszczenie to zazwyczaj zbudowane jest z części drewnianych, które nie wchłaniają zbyt dużo wilgoci i są odporne na gnicie. Temperatura w saunie zależy od pieca, który czasem jest opalany drewnem, a coraz częściej jest to piec elektryczny.

Reklama

kobieta w saunieSauna mokra posiada również urządzenie które wytwarza parę, tak zwany generator. Korzystanie z takich zabiegów działa bardzo odprężająco, dzięki temu można łatwo pozbyć się stresu, który wyniszcza stopniowo organizm. Duże zmiany temperatury wpływają na zwężanie naczyń krwionośnych, co bardzo dobrze wpływa na krążenie krwi. Taki zabieg również poprawia ogólną odporność organizmu, dzięki temu jest bardzo popularny wśród osób, które często borykają się z przeziębieniem.

Korzystanie z sauny wpływa także bardzo korzystnie na wygląd i stan skóry. Dzięki nadmiernemu poceniu się, łatwo można pozbyć się wraz z potem, nagromadzonych toksyn, które sprawiają że na skórze powstają różne zmiany. To ma również wpływ na odprowadzanie nadmiaru wody z organizmu. Dzięki wysokiej temperaturze, rozszerzają się pory w skórze, a dzięki temu usuwany jest z niej nadmiar łoju. Dzięki pozbyciu się toksyn z organizmu, wszystkie narządy natychmiast zaczynają lepiej pracować.

Specjaliści zalecają również korzystanie z sauny osobom, które borykają się z chorobami układu sercowo – naczyniowego, rozrodczego, kostnego, nerwowego, oddechowego. Z sauny nie mogą korzystać jednak osoby, które chorują na grzybicę, gruźlicę, mają problem z nerkami i układem krążenia oraz z chorobami oczu. W tak wysokiej temperaturze nie wolno pozostawać dłużej niż kwadrans podczas jednej wizyty, po przerwie można skorzystać z niej przez kolejne 15 minut. Przed wejście nie należy stosować żadnych kremów, które zapychają pory i utrudniają pocenie się.

Stopka autorska: Sauna – http://www.megiw.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz