Korzyści z zakupu mapy ściennej

Lekcja geografii jest jedną z najtrudniejszych lekcji, jakie nasze dziecko ma w szkole, zwłaszcza w młodym wieku, gdy myśli jeszcze abstrakcyjnie. Przedmiot ten obejmuje naukę o naszym globie, a jak wiemy jest on bardzo różnorodny.

Reklama

mapa świataNauczany jest podział polityczny, obliczanie skali mapy, specyfika poszczególnych kontynentów oraz państw, a także położenie poszczególnych gór, równin, nizin oraz jezior i oceanów na mapie. Czasem nie sposób za tym wszystkim nadążyć.

Aby móc dokładnie wskazać poszczególne punkty na mapie świata, najlepiej użyć do tego mapy ściennej. Jej duże rozmiary pozwalają na efektywniejszą naukę, niż w przypadku korzystania z atlasu geograficznego. Taki nabytek powinniśmy zakupić naszemu dziecku i zamiast obrazka z kwiatami lub z jakąś rzeką, to właśnie mapa powinna wisieć w pokoju dziecka.

Poza tym, że będzie wyglądała na tej ścianie całkiem efektownie, będzie naprawdę praktycznym nabytkiem. Nawet, gdy nasze dziecko nie jest fanem geografii, będzie ono zmuszone patrzeć na mapę mimochodem, przez co nauczy się automatycznie najważniejszych jej punktów.

Czasem, będąc w towarzystwie przechodzimy na tematy związane właśnie z geografią i położeniem niektórych miast, gór, czy też regionów. Wstyd nam czasem przyznać, jak podstawowych rzeczy nie wiemy. Nam, jako rodzicom, również przydałaby się taka lekcja. Na co dzień nie utrwalane wiadomości wietrzeją z głowy, powoli dochodzi do zapominania niektórych danych i informacji. Duża i przestronna mapa wisząca na ścianie pozwoli na przypomnienie tego co uczyliśmy się w szkole. Pozwoli ona na utworzenie naukowego kącika dla naszego dziecka.

Jeżeli powiesimy ją blisko biurka, a w miarę daleko od łóżka, to będzie ona wspaniale spełniała swoją rolę. Taki nabytek powinien sprawić, że nasze dziecko poprawi oceny z przedmiotu, jakim jest geografia. Czasem też mimochodem wchodząc do jego pokoju możemy wybierać dowolny punkt i pytać się o jego położenie. Nastolatek powinien wiedzieć przez jaki kraj płynie Nil lub na jakim kontynencie leży Peru. Mapa ścienna to nie tylko mapa geograficzna, lecz także historyczna. Jest ona wspaniałym prezentem dla pasjonatów tej dziedziny bez względu na wiek.

Stopka autorska: mapy ściennej – http://www.bestmap.pl/mapy_scienne,979,0.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz