Koszalin przyjaznym miastem dla studenta

Stutysięczne miasto Koszalin to idealna alternatywa dla wielkich i zatłoczonych aglomeracji, które oferuje studentom nie tylko państwową wyższą szkołę techniczną, ale i odpowiednie zaplecze kulturalne i rozrywkowe. Największy ośrodek na Pomorzu Środkowym to także miejsce pracy wielu absolwentów Politechniki Koszalińskiej, której początki sięgają późnych lat sześćdziesiątych.

Reklama

Koszalin z lotu ptakaDzięki dynamicznemu rozwojowi miejskiej edukacji – w Koszalinie studiuje blisko tysiąc młodych ludzi, którzy specjalizują się przede wszystkim w transporcie, budownictwie, geodezji oraz nanotechnologii. Wielu z nich staje się laureatami ogólnopolskich konkursów, wśród których najwięcej nagród zdobywa Instytut Wzornictwa oraz Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska.

W Koszalinie organizowanych jest wiele akcji kulturalnych z myślą o młodych talentach. Miasto jest organizatorem ogólnopolskiego festiwalu „Młodzi i Film” oraz takich wydarzeń jak „Jacksolania” i wiele innych. Dzięki aktywnej współpracy Paramentu Studentów z miejscowymi przedsiębiorstwami – co roku w Koszalinie odbywają się targi pracy, na które przyjeżdżają przedstawiciele firm z Koszalina i całego kraju.

Położony nad Jeziorem Jamno i Morzem Bałtyckim ośrodek to wypoczynek dla wielu studentów. Koszalin oferuje liczne zabytki architektoniczno-budowlane, wśród których największą popularnością cieszy się Katedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Mari Panny z wieku XIV. Odwiedzający chwalą sobie także zieleń, której pozazdrościć mogą inne miasta na Pomorzu Środkowym. Blisko 41% to tereny zielone, na które składa się kilka dużych parków oraz mniejszych zieleńców.

Koszalin

Koszalin jest miastem, który zapewnia rozrywkę w ciągu całego roku kalendarzowego. Na miłośników lżejszych brzmień klubowych czeka  klub studencki „Kreślaria” oraz „Plastelina”, a dla fanów rockowych brzmień czeka pub „Graal” i wiele innych. Studenci chętnie odwiedzają miejscowy amfiteatr, kino „Alternatywa” oraz „Kryterium” i kompleks sal w „Multikinie”. Koszalin to bezpieczne, zielone  przyjazne studentowi miasto, w którym nie braknie nocnego życia i perspektyw do dalszej kariery zawodowej młodych absolwentów politechniki.

Stopka autorska: Koszalin – http://infokoszalin.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.8/10 (liczba ocen: 8)


komentarze 4

 1. avatar

  Dobry i motywujący wpis dla każdego koszalinianina. Oby więcej takich publikacji.

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. avatar

  Studiuję tu już od 3 lat, a przede mną jeszcze tytuł mgr z budownictwa. Sądzę, że Koszalin jest dużo atrakcyjniejszym miastem dla studenta od konkurencyjnego chociażby Szczecina. Tutaj po prostu życie nabiera lepszego znaczenia.

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • avatar

   Zgadzam się z Tobą. Sama dopiero rozpoczęłam swoje studia w Koszalinie, ale wcześniej studiowałam w na UG i uważam, że tutaj jest dużo lepszy klimat. Ukłony dla autora, szczera prawda.

   VA:F [1.9.18_1163]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 3. avatar

  Nie jest aż tak pięknie jak w tym tekście.

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz