Koszenie dużych powierzchni z użyciem kosiarek traktorkowych

Duża posesja zapewnia przestrzeń, możliwość stworzenia pięknego ogrodu, ale również stawia przed nami wysokie wymagania. Duży obszar terenu wymaga dużego nakładu środków i pracy. Właściciele działek o powierzchni od kilkunastu do kilkudziesięciu arów najwięcej pracy mają przy koszeniu trawy w okresie wiosenno-letnim, a także przy odśnieżaniu podjazdów w zimie.

Reklama

traktor kosiarkaCzas pracy koszenia trawy tradycyjną kosiarką spalinową zajmuje od kilkunastu godzin tygodniowo. Im większa posesja, tym czas pracy się wydłuża. W związku z tym właściciele działek, którzy nie chcą tracić każdej soboty na koszenie trawy zaopatrują się w traktorowe kosiarki. Taki traktor kosiarka wykona pracę w kilkakrotnie krótszym czasie. Praca na takim traktorku nie jest wymagająca. Człowiek jest jedynie potrzebny do nadzorowania pracy i prowadzenia pojazdu. Koszenie trawy traktorem kosiarką jest przyjemne, dlatego przy dużych działkach warto się na nią decydować.

Dostępność traktorowych kosiarek umożliwia dokonanie szybkiego zakupu. W ofertach znajdziemy traktorowe kosiarki o różnych parametrach technicznych. Zasada doboru jest prosta. Im większa posesja, tym większa powinna być moc kosiarki. Liczne modyfikacje pozwalają na wykorzystanie niektórych modeli kosiarek także w zimie. Są to traktorowe kosiarki, które umożliwiają zamontowanie na przykład pługu. W ten sposób nasz traktorek może kosić trawę w lecie i odśnieżać podjazd zimą.

Przy wyborze traktorowej kosiarki warto zastanowić się, w jakim miejscu będzie nam wygodnie, aby była umieszczona część kosząca. Dostępne są modele posiadające agregat koszący usytuowany z przodu traktorka, w tylnej części bądź pod siedzeniem. Różnorodność usytuowania agregatu jest zależna od potrzeb i architektury działki. Jeśli działka jest porośnięta liczną roślinnością, zdecydujcie się na traktorek z kosiarką umieszczoną na przedzie. Takie rozwiązanie pozwoli Wam dokładnie stymulować pracę noży, aby żaden element ogrodu nie ucierpiał podczas koszenia. Z koeli jeśli macie do skoszenia pole trawy, wybierzcie traktorek z kosiarką umieszczoną na tyle.

Stopka autorska: traktor kosiarka – http://www.sklep-narzedzia.pl/KOSIARKI-I-TRAKTORY_Traktory-do-koszenia(2,90240,).aspx

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz