Ile kosztują spodnie ciążowe?

Ciąża to czas wydatków. Zaliczają się do nich także te ponoszone na zakup odzieży ciążowej. Warto zastanowić się, ile trzeba wydać na przykład na takie spodnie dla ciężarnych.

Są rzeczy, które kosztują zawsze mniej więcej tyle samo. Choćby benzyna albo kilowatogodzina energii elektrycznej. W gruncie rzeczy nie ma znaczenia, gdzie je kupimy, bo ceny różnią się nieznacznie. Co innego ubrania. A zwłaszcza te przeznaczone dla kobiet ciężarnych.

Po pierwsze: o potrzebie spodni ciążowych

Zanim zaczniemy analizować ceny spodni przeznaczonych do noszenia przez kobiety w ciąży, zastanówmy się nad tym, po co w ogóle coś takiego kupować? W końcu można przecież wybrać zupełnie inne ubranie, które samo w sobie będzie luźne i dopasowane do potrzeb ciężarnych. Tyle tylko, że to dopasowanie związane będzie z utratą komfortu, swobody i stylu.

W wielu wypadkach nie bardzo wypada wręcz pokazać się publicznie w workowatej, luźnej spódnicy czy sukience. Kobiety, które pracują zawodowo, potrzebują stroju w miarę eleganckiego i jednocześnie wygodnego. Warunek ten spełniony jest przez spodnie ciążowe. I z tego właśnie względu produkty takie cieszą się coraz większym powodzeniem. Dlatego też są przydatne i dlatego warto zastanawiać się nad tym, ile trzeba za nie zapłacić.

Po drugie: średnio wychodzi sporo

Otóż – całkiem sporo. Żeby dowiedzieć się, jaki jest koszt spodni dla kobiet ciężarnych przeanalizowaliśmy ponad 146 ofert z popularnej porównywarki cenowej. Wyniki zebraliśmy do kupy i przepuściliśmy przez wyżymaczkę. Co się okazało? Że średnia w badanej próbce cena spodni ciążowych to 101 zł.

To dość dużo, zważywszy na fakt, że wynik ten oznacza, że w próbce były zarówno ubrania tańsze, jak i droższe. Dużo droższe. To dużo także z tego względu, że w przeciwieństwie do zwykłych spodni, te przeznaczone do noszenia w czasie ciąży, mogą być wykorzystane w zasadzie jedynie przez jeden, góra trzy sezony. Bo przecież w dzisiejszych czasach ciąża nie jest już tym, co przydarza się kobietom rok do roku.

Po trzecie: minimum, maksimum

Jak wyglądają w tym przypadku skrajności? Otóż najtańsze spodnie, w których bez większego problemu może chodzić kobieta w ciąży, kosztują w tym zestawieniu 16 zł. Trudno w zasadzie mówić w takim przypadku o spodniach, to raczej getry czy też coś w tym rodzaju. Ważne jednak, że cena jest niezwykle niska. I że jest raczej odosobnionym przypadkiem.

Odzież dla ciężarnych Podobnie, jak cena najdroższych w zestawieniu spodni ciążowych, które kosztują aż 229 zł. To oczywiście produkt, który ma być trochę lepszego gatunku. Trzeba jednak pamiętać, że chociaż na tle innych produktów z tej kategorii prawie ćwierć tysiąca złotych wydaje się ceną wygórowaną, to jednak w porównaniu z innymi spodniami jest na poziomie przeciętnym.

Po czwarte: przeciętnie w przedziale

Skoro wiemy już, jaka jest średnia, ile kosztują najdroższe i najtańsze odmiany spodni ciążowych, czas odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie są najczęściej występujące ceny tego rodzaju produktów. W tym przypadku precyzyjniej będzie posłużyć się przedziałem, niż wskazywać jedną, konkretną wartość, tak jak wtedy, gdy chodziło o średnią.

Otóż połowa analizowanych przez nas spodni przeznaczonych dla ciężarnych kobiet kosztowała od 65 do 142 zł. W przedziale tym mieści się więc średnia, nie ma natomiast ani najtańszej, ani najdroższej oferty. Co wynika z tej informacji? Że kobieta w ciąży będzie musiała przeznaczyć co najmniej 65 zł, żeby kupić typowe ubranie ciążowe. Nie więcej jednak, niż 142.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz