Koszty strony internetowej dla małej firmy

Dziś strona www to najlepszy sposób na pozyskiwanie nowych klientów, ale także współpracowników, co zwłaszcza dla małych i rozwijających się firm jest sporą szansą. Dlatego też coraz więcej firm inwestuje w reklamę w sieci zakładając profile na portalach społecznościowych, a także tworząc firmowe strony internetowe.

Reklama

budowa stronyKoszt wykonania witryny dla małej firmy jest bardzo zróżnicowany, a zależy on od kilku czynników. Pierwszym z nich jest ilość domen (adresów wpisywany do przeglądarki) jaką podepniemy pod nasz serwis. Im więcej adresów tym większa szansa że potencjalny klient trafi właśnie do nas, jednak ma to także swoje minusy ponieważ większa ilość domen to większe koszty związane z promocją oraz brak możliwości promocji marki pod jednym adresem www. Te właśnie minusy sprawiają że większość firm decyduje się na kreowaniu wizerunku firmy w sieci pod jednym adresem, wówczas koszta zakupu domeny na okres jednego roku waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, a kwota ta jest także zależna czy jest to pierwszy rok dzierżawy domeny, czy też rok kolejny. W przypadku pierwszego roku często ceny są bardzo atrakcyjne, ale nie dajmy się zwieść, ponieważ kolejne lata mogą nas słono kosztować.

Kolejnym wydatkiem w przypadku firmowej strony www jest koszt serwera internetowego, gdzie będziemy przechowywać pliki naszej strony. Koszt serwera jest również bardzo zróżnicowany, a wpływ na jego cenę ma wielkość przestrzeni dyskowej, możliwy transfer oraz obciążenie serwera. Oczywiście im większe są powyższe parametry tym koszta utrzymania strony internetowej wzrastają, jednak w przypadku większości stron firmowych wystarczający do obsłużenia witryny serwer wynajmiemy za kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Ostatnim wydatkiem, który będziemy zmuszeni ponieść tworzą stronę internetową naszej firmy jest sam koszt jej stworzenia, który zależy od ogromnej ilości parametrów oraz cennika firmy, która będzie realizować dla nas ten serwis. Im bardziej rozbudowana i skomplikowana pod względem funkcjonalności będzie nasza strona, tym bardziej ona nadszarpnie nasz firmowy budżet.

Oprócz kwoty, którą przeznaczymy na budowę strony www warto także uwzględnić wydatki związane z promocją strony, a głównie pozycjonowaniem, którego zadaniem jest reklama witryny w wyszukiwarkach internetowych.

Podsumowując, na koszt firmowej strony internetowej składają się następujące wydatki.

  • domeny (od ok. 30-150zł)
  • serwera (od ok. 35-300zł)
  • budowy strony www (od ok. 499-10 000zł)
  • pozycjonowania (od ok. 30-150zł za słowo)

,co daje nam sumę od ok. 600zł do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Stopka autorska: strony www – http://www.webpiksel.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz